Konsekwencje upadków Ammanna i Fairalla w Bischofshofen

Skocznia narciarska im. Paula Ausserleitnera nie okazała się szczęśliwa dla Simona Ammanna oraz Nicka Fairalla. Szwajcar i Amerykanin zaliczyli groźnie wyglądające upadki i czeka ich teraz przerwa w treningach. 

Kilka dni w szpitalu Ammanna

Według wstępnej diagnozy Simon Ammann ma lekkie wstrząśnienie mózgu i złamany obojczyk. Mistrz olimpijski znajduje się obecnie pod czujnym okiem lekarzy, którzy określają jego stan jako stabilny. „Jest świadomy, odpowiada na wszystkie pytania, nie ma także kłopotów z poruszaniem się” – mówi rzecznik prasowy Szwajcarskiej Federacji Narciarskiej.

 

Fairall po operacji

Amerykański skoczek – Nick Fairall jest już po udanej operacji kręgosłupa. Początkowo zawodnik nie miał czucia w nogach, ale trener Bine Norcic informuje, że wszystko wraca do normy. „Sam Nick patrzy na to pozytywnie, było tak zresztą nawet przed operacją, gdy nie czuł nóg w ogóle. Jest niesamowity. Cały team był u niego tuż po operacji, aż do momentu gdy trzeba było już iść spać, ale i w nocy chłopcy byli z nim w kontakcie poprzez SMS-y. Nick ma bardzo dobre podejście do rehabilitacji, więc przy jego optymizmie wierzymy, że wszystko będzie w porządku.” – przyznaje Norcic.

 

 

 

Foto: Katarzyna Służewska

Źródło: eurosport.onet.pl / sport.pl / sportowefakty.pl

Posted in Aktualności and tagged , , .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.