Zakopane zaprasza na zawody FIS Cup (program i składy)

20 polskich skoczków zostało zgłoszonych do startu w najbliższych zawodach cyklu FIS Cup, które już 10 i 11 stycznia zostaną rozegrane w Zakopanem. Na Wielkiej Krokwi zaprezentują się także Niemcy, Czesi, Austriacy, Słoweńcy i przedstawiciele wielu innych państw.

Skład Polaków

Szansę startu w najbliższych zawodach FIS Cup otrzymali: Andrzej Stękała, Artur Kukuła, Mateusz Kojzar, Konrad Janota, Michał Milczanowski, Łukasz Podżorski, Przemysław Kantyka, Adam Ruda, Stanisław Biela, Krzysztof Leja, Andrzej Zapotoczny, Dawid Jarząbek, Andrzej Gąsienica, Paweł Gut, Tomasz Byrt, Jakub Kot, Dominik Kastelik, Dawid Krupa, Grzegorz Miętus i Bartosz Gąsienica-Laskowy.

Składy pozostałych ekip

Oprócz reprezentantów Polski do Zakopanego przybędą zawodnicy z 9 innych krajów. Na liście zgłoszeniowej widnieją nazwiska skoczków z  Polski, Rosji, Stanów Zjednoczonych, Ukrainy, Słowenii, Rumunii, Holandii, Czech, Niemiec i Austrii. Aktualną listę zgłoszonych zawodników do pobrania znajdziecie TUTAJ.

 

Program zawodów

Ostateczne składy kadr i pełną listę startową poznamy po odprawie technicznej, która odbędzie się w piątek o 20:00. Pierwszy konkurs zaplanowano w sobotę o 11:30, a niedzielna rywalizacja rozpocznie się w samo południe. 

Piątek, 09.01.2015
20:00 – odprawa techniczna

 

Sobota, 10.01.2015
09:00 – oficjalny trening HS-134 (2 serie)
11:30 – konkurs indywidualny

Niedziela, 11.01.2015
10:30 – seria próbna
12:00 – konkurs indywidualny

 

Polacy na szóstkę

W czołówce klasyfikacji generalnej FIS Cup znajduje się aż 6 Polaków, w tym całe podium należy do biało-czerwonych. Liderem cyklu jest Andrzej Stękała, a tuż za nim plasują się Krzysztof Leja i Przemysław Kantyka. Pełny ranking jest dostępny TUTAJ.

 

Źródło: pzn.pl

Posted in FIS Cup, Uncategorized and tagged , .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.