PŚ Tauplitz: II trening dla Freunda, rekord za rekordem

Druga seria treningowa podczas zawodów Pucharu Świata w austriackim Kulm przysporzyła nam wielu emocji. Severin Freund skoczył na niewyobrażalną odległość 237,5 metra i nie tylko wygrał II trening, ale też pobił (nieoficjalnie) o ponad 20 metrów rekord skoczni!

Kilkakrotnie pobite rekordy skoczni to bilans drugiego treningu na skoczni HS 225 w Kulm. Pierwszy na niesamowitą odległość 220 metrów odleciał Jurij Tepes, ale nie mógł długo cieszyć się rekordem na austriackim mamucie, bo niedługo potem Robert Kranjec wylądował na 221 metrze. Nikt nie spodziewał się, że zobaczymy jeszcze dłuższy skok, ale kiedy Severin Freund osiągnął odległość 237,5 m okazało się, że wszystko jest możliwe. Skaczący chwilę później Anders Fannemel również świetnie się sprawił, bowiem skoczył 223,5 m. Być może już za chwilę podczas kwalifikacji rekord skoczni zostanie pobity oficjalnie.

 

Mimo tak świetnych odległości pierwsza trójka to obok najlepszego Freunda, Prevc (214 m, 2. pozycja) i Kraft (212,5 m, 3. pozycja).

 

Tym razem Polacy zamienili się rolami. Aleksander Zniszczoł skoczył tylko 172, 5 metra i ostatecznie zajął dopiero 39. pozycję, za to Piotr Żyła poradził sobie znacznie lepiej niż w I treningu i osiągnął odległość 211 m (12. miejsce).

 

{loadposition 2015-01-09-tauplitz3}

 

 Źródło: informacja własna

Posted in Uncategorized and tagged , , , , , , .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.