FIS Cup w Zakopanem: Andrzej Stękała triumfuje, Łukasz Podżorski trzeci!

Andrzej Stękała wygrywa sobotni konkurs FIS Cup w Zakopanem, za nim uplasowali się David Zauner oraz Łukasz Podożorki. Dobrze zaprezentowali się także nasi pozostali reprezentanci.

Czołowa dziesiątka

Najwyższą lokatę podczas zawodów rozgrywanych na Wielkiej Krokwi zajął reprezentant klubu AZS Zakopane – Andrzej Stękała (127,5 i 130,5). Na podium znaleźli się jeszcze David Zauner (137,5 m i 119,5 m) i Łukasz Podżorski (122,5 m i 123,5 m). Tuż za czołową trójką uplasował się Vojtech Stursa, a 5. lokatę zajął Viktor Polasek. Na dalszych miejscach znaleźli się Aleksiej Romaszow, Filip Sakala, Jan Maylaender, Matic Kramarsic. Pierwszą dziesiątkę zamknął Thomas Ortner.

Postawa Polaków

W pierwszej serii najlepiej z biało-czerwonych spisał się Andrzej Stękała, który zajął 2. miejsce uzyskując 127,5 metra. Na 5. pozycji uplasował się Łukasz Podżorski (122,5 m). Kwalifikację do serii finałowej uzyskali również Artur Kukuła (120 m) , Grzegorz Miętus (119,5 m), Paweł Gut (114,5 m),  Przemysław Kantyka (113,5 m), Konrad Janota (111,5 m) oraz Andrzej Gąsienica (111 m). W drugiej serii poza triumfatorem dzisiejszych zawodów Andrzejem Stękałą oraz trzecim Łukaszem Podżorskim, dobrze spisał się również Przemysław Kantyka awansując z 21. na 11. lokatę. 18. miejsce zajął Andrzej Gąsienica. Tuż za nim na 20. pozycji znalazł się Artur Kukuła, a 24. był Konrad Janota.

Niedzielne zawody

Już jutro na Wielkiej Krokwi odbędą się kolejne zawody w cyklu FIS Cup. O 10:30 początek serii próbnej, a o 12:00 start pierwszej serii konkursowej.