PŚ Willingen: Nokaut Kamila Stocha!

Kamil Stoch wygrał pierwszy konkurs Pucharu Świata w niemieckim Willingen. Polak skacząc 147,5 oraz 142,5 m znokautował swoich rywali. Drugi Peter Prevc stracił do najlepszego z biało-czerwonych aż 14,3 pkt., a na najniższym stopniu podium znalazł się Severin Freund. 

W drugiej serii bardzo dobry skok oddał Aleksander Zniszczoł. Reprezentant Polski uzyskał aż 143 metry, co pozwoliło mu awansować na najwyższe w tym sezonie, 15. miejsce. Gorzej spisali się pozostali podopieczni Łukasza Kruczka. Piotr Żyła i Klemens Murańka oddali krótsze drugie skoki, co spowodowało spadek obu zawodników w klasyfikacji konkursu. Ostatecznie Żyła był 23., a Murańka – 30.

Do finału z polskich zawodników nie awansował jedynie Jan Ziobro, a swój udział w konkursie po pierwszej serii zakończyli m.in. Matjaz PungertarRok JustinTomaz NaglicSebastian Colloredo i Jakub Janda.

 

Podczas tego weekendu w Willingen odbędą się jeszcze 2 konkursy Pucharu Świata. W sobotę skoczkowie wezmą udział w rywalizacji drużynowej, a na niedzielę zaplanowano drugi konkurs indywidualny. 

 

Sobota, 31.01.2015

15:00 – seria próbna

16:00 – konkurs drużynowy

Niedziela, 01.02.2015

13:30 – kwalifikacje

15:00 – konkurs indywidualny

Foto: Kacper Kolenda

 

Źródło: fis-ski.com / informacja własna

Posted in Uncategorized and tagged , , , , .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.