Aktualności

PK Zakopane: Dawid Kubacki na podium, triumf Roensena

Atle Pedersen Roensen wygrał niedzielne zawody Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem. Norweg minimalnie pokonał Austriaka – Ulricha Wohlgenannta i reprezentanta Polski – Dawida Kubackiego. W czołowej „10” znaleźli się też Stefan Hula i Bartłomiej Kłusek.

Zacięta walka do końca

Różnice punktowe między poszczególnymi zawodnikami na półmetku rywalizacji były bardzo niewielkie. Zajmujący 11. pozycję Stefan Hula tracił do lidera zaledwie 4,4 pkt. Walka o najwyższe lokaty dotyczyła co najmniej kilkunastu zawodników, a wśród nich znajdowali się także polscy skoczkowie. Po 1. serii na podium plasował się Krzysztof Biegun, czwarte miejsce należało do Dawida Kubackiego, a Bartłomiej Kłusek był ósmy. Seria finałowa przyniosła jednak pewne zmiany.

Drugie podium Kubackiego

Ostatecznie w czołowej „10” znalazło się trzech biało-czerwonych. Drugi raz na podium podczas tego weekendu w Zakopanem stanął Dawid Kubacki. Skoczek z kadry A po skokach na odległość 126 i 129 metrów zdobył 267,9 pkt., co pozwoliło mu zająć wysokie 3. miejsce. Polaka wyprzedziło dwóch zawodników: Ulrich Wohlgenannt (125 i 129,5 m /268 pkt.) i Atle Pedersen Roensen (126 i 129,5 m / 268,3 pkt.). Tuż za podium znaleźli się Clemens Aigner, Daniel Wenig i Miran Zupancic.

Komplet Polaków w finale

7. miejsce należało dziś do Stefana Huli, który po dobrym drugim skoku w drugiej serii (129 m) przesunął się o kilka oczek w klasyfikacji konkursu. W czołowej „10” znalazł się też Bartłomiej Kłusek (126 i 128,5 m). Do finału awansowało jeszcze trzech Polaków i licznie wypełnili oni grono drugiej dziesiątki. Tomasz Byrt był 13., Krzysztof Biegun 16., a Krzysztof Miętus zajął 18. pozycję.

Fotorelacja z Zakopanego już wkrótce na naszym portalu.