MŚJ Ałmaty: Forfang triumfuje!

Tytuł Mistrza Świata Juniorów należy od dzisiaj do norweskiego skoczka Johanna Andre Forfanga! Pokonał on Niemca – Andreasa Wellingera i swojego kolegę z drużyny – Phillipa Sjoeena!

Czwartkowe zawody dla Norwega

Johann Andre Forfang po pierwszej serii konkursowej znajdował się na pierwszym miejscu, na którym zdołał się utrzymać do samego końca! Nie miał łatwych przeciwników. Andreas Wellinger również atakował pierwsze miejsce, jednak zawody zakończył na drugim stopniu podium, przegrywając z Forfangiem zaledwie o 0,5 pkt! Na najniższym stopniu podium stanął dziś rodak zwycięzcy i triumfator dotychczasowych treningów w Ałmatach – Phillip Sjoeen.

Trzech Polaków w drugiej serii
Do drugiej części zawodów zakwalifikowało się trzech polskich skoczków: Przemysław Kantyka, Krzysztof Leja i Andrzej Stękała. Odpowiednio uplasowali się na 10., 17. i 18. pozycji. Pierwszej serii nie przeszedł aktualny wicemistrz kraju – Adam Ruda, który wylądował na 91 metrze i uzyskał tylko 105,4 pkt. Wynik ten pozwolił mu zająć 46. miejsce.

W dzisiejszych zawodach w Ałmatach zdyskwalifikowanych zostało dwóch zawodników, Kazach – Siergiej Tkaczenko oraz pochodzący z Finlandii, niespełna dwudziestoletni Antti Aalto.

Źródło: fis-ski.com