Aktualności

PK Lahti: Maciej Kot tuż za podium

Dwóch Polaków znalazło się w czołowej „10” sobotniego konkursu Pucharu Kontynentalnego w fińskim Lahti. Zawody wygrał reprezentant Norwegii – Halvor Enger Granerud, na podium wskoczyli też Anze Lanisek i Janne Ahonen.

Norweg, Słoweniec i Fin stanęli na podium sobotniego konkursu Pucharu Kontynentalnego w Lahti. Halvor Enger Granerud, skacząc 123,5 oraz 125 metrów, zapewnił sobie 3,3 pkt. przewagi nad drugim Słoweńcem – Anze Laniskiem (123,5 oraz 124 m), który wyprzedził słynnego fińskiego skoczka – Janne Ahonena.

3,5 pkt. mniej od reprezentanta gospodarzy zdobył Maciej Kot, co pozwoliło mu zająć 4. pozycję. Nieco większą stratę mieli już Jaka Hvala i Karl Geiger, którzy zajęli odpowiednio 5 i 6. miejsce. W czołówce zmagań, na 7. miejscu uplasował się Andrzej Stękała, któremu skoki na odległość 120 oraz 119,5 m dały 249,4 pkt. Czołową „10” uzupełnili Miran Zupancic, Rok Justin i Luca Egloff.

Punkty do klasyfikacji Pucharu Kontynentalnego zdobył w sobotnich zawodach Stanisław Biela (115,5 oraz 112 m), a poza najlepszą „30” uplasowali się pozostali reprezentanci Polski – Krzysztof Leja był 35., a Krzysztof Miętus – 37. Mimo dobrej odległości (119 m) Przemysław Kantyka został zdyskwalifikowany. Podobny los spotkał Andreasa Wanka i trzech Norwegów.

Kolejne zawody tego cyklu odbędą się już w niedzielę. Początek rywalizacji konkursowej o godz. 10:00.