Aktualności

MŚ Falun: Seria próbna odwołana, czas na kwalifikacje (aktualizacja)

Już dzisiaj na dużej skoczni HS 134 w Falun zostaną rozegrane kwalifikacje przed czwartkowym konkursem indywidualnym. Na starcie zobaczymy pięciu Polaków.

Już dzisiaj na dużej skoczni HS 134 w Falun zostaną rozegrane kwalifikacje przed czwartkowym konkursem indywidualnym. Na starcie zobaczymy pięciu Polaków.

Oprócz Kamila Stocha trener Łukasz Kruczek dał szansę Piotrowi Żyle, Klemesowi Murańce a także tym zawodnikom, których nie widzieliśmy na skoczni normalnej, czyli Aleksandrowi Zniszczołowi i Dawidowi Kubackiemu.

 

Na liście startowej widnieją nazwiska 66 zawodników, z czego pierwsza dziesiątka ma zapewnioną kwalifikację. Kamil Stoch, będący na 8. miejscu klasyfikacji generalniej będzie bronił tytułu Mistrza Świata z normalnej skoczni.

 

Spośród Polaków, oprócz dobrze spisującego się w treningach Stocha, dobrze rokuje też Piotr Żyła, który wygrał jeden z wtorkowych treningów. Na dużej skoczni dobrze spisywali się też Dawid Kubacki i Klemens Murańka.

 

Środa 25.02.2015
16:00 – seria próbna M
17:00 18:30 – kwalifikacje M

 

Wyniki na żywo możecie śledzić TUTAJ. Transmisję z kwalifikacji przeprowadzi Eurosport oraz TVP Sport.

 

Aktualizacja, godz. 18:05

Seria próbna przed dzisiejszymi kwalifikacjami w Falun została odwołana. Powodem takiej decyzji jury są niekorzystne warunki atmosferyczne. Czekamy na kwalifikacje, które według ostatnich informacji powinny rozpocząć się o 18:30.

 

Źródło: informacja własna / fis-ski.com

Autorzy: Gabriela Szopa , Przemysław Krawiec

O autorze

Gabriela Szopa