Aktualności

MŚ Falun: Seria próbna dla Velty, Stoch w czołówce

Przedsmak walki o medale w Falun za nami. Rune Velta wygrał serię próbną na dużej skoczni i wyprzedził o 2 pkt. swojego kolegę z reprezentacji – Andersa Fannemela. Trzecie miejsce zajął Noriaki Kasai, a do czołowej „10” wskoczył Kamil Stoch, który w popołudniowym konkursie będzie bronić tytułu mistrza świata z Val di Fiemme.

Wyniki biało-czerwonych

Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem podczas serii próbnej w Falun był Kamil Stoch. Podopieczny Łukasza Kruczka zajął 5. lokatę – pozwolił mu na to skok na odległość 126 metrów (74,7 pkt.). Piotr Żyła skoczył 123 metry, co dało mu 16. miejsce. Metr dalej poleciał Dawid Kubacki, ale znalazł się on w końcowej klasyfikacji jedno oczko niżej od swojego kolegi z reprezentacji. Do punktu K nie dolecieli Klemens Murańka (119,5 m / 26. miejsce) i Aleksander Zniszczoł (118,5 m / 29. pozycja).

Worek z medalami czeka

Przed nami wieczór pełen sportowych emocji. O godz. 17:00 rozpocznie się drugi na tych mistrzostwach indywidualny konkurs skoków narciarskich. Najlepsi zawodnicy świata powalczą w konkursie na skoczni dużej, gdzie obrońcą tytułu jest Kamil Stoch. Walka o medale jest jednak bardzo ciężka, gdyż czołówka jest bardzo wyrównana. Wydaje się, że głównymi faworytami w konkursie mogą być Niemiec – Severin Freund, zwycięzca konkursu na skoczni normalnej – Norweg Rune Velta, a także świetnie pisujący się w całym Pucharze Świata – Słoweniec Peter Prevc oraz Austriak – Stefan Kraft.

Transmisję na żywo z konkursu można oglądać w TVP 1 i na antenie Eurosportu. Wyniki na żywo możecie też śledzić TUTAJ.