Rogelj i Prevc mistrzami Słowenii

Skocznia Bauhenk (HS-109 / K-100) w Kranju była w miniony wtorek (3 marca) areną zmagań o tytuł mistrzowski w Słowenii. Nikogo chyba nie zdziwił fakt, że mistrzem kraju został Peter Prevc, a mistrzynią Spela Rogelj.

Bracia Prevc zdominowali męską kategorię

Wśród 50 skoczków, którzy pojawili się na belce startowej, najlepszy okazał się Peter Prevc. 23-latek mistrzowski tytuł wywalczył skokami na 102,5 i 109,5 metra, za które otrzymał łączną notę 257,1 pkt. Na 2. miejscu, ze stratą 18,2 pkt., uplasował się jego brat – Cene Prevc, który skoczył na 99 i 106,5 metra. Na najniższym stopniu podium stanął Jaka Hvala (99,5/104,5; 236,2 pkt.).

W czołowej szóstce zawodów, znaleźli się również Jernej Damjan (98/104; 231,1 pkt.), Nejc Dezman (99/103,5; 231,0 pkt.) oraz Matjaz Pungertar (98,5/100,5; 224,7 pkt.).

Wielkim przegranym mistrzostw Słowenii jest zapewne Robert Kranjec, który po skokach na 94,5 i 91,5 (193,8 pkt.) zajął dopiero 15. pozycję.

Pełne wyniki TUTAJ.

Rogelj zdeklasowała rywalki

W żeńskiej kategorii bezapelacyjnie wygrała Spela Rogelj. 21-latka triumfowała dzięki skokom na 100 i 106 metr (238,2 pkt.). Na 2. pozycji, ze stratą 17 punktów, uplasowała się Ursa Bogataj, która osiągnęła odległości 96,5 i 102,5 metra. Ponadto podium uzupełniła Maja Vtic (97/100; 218,1 pkt.).

W najlepszej „6” zawodów sklasyfikowane zostały również Katja Pozun (202,5 pkt.),  Eva Logar (201,6 pkt.), a także Julija Srsen (183,9 pkt.).

Rywalizacja drużynowa

Podczas krajowego championatu odbyły się również zmagania drużynowe. Najlepszą ekipą okazał SK Triglav1, w skład której weszli Robert Kranjec, Cene Prevc, Nejc Dezman i Peter Prevc. Zawodnicy Ci zdobyli łącznie 960,5 pkt. Na 2. miejscu znalazła się drużyna SSK Sam Ihan1 (Jernej Damjan, Gasper Bartol, Rozle Zagar, Tilen Bartol) z 949,8 punktami. Na najniższym stopniu podium stanęła ekipa SSK Ilirija1 (Jan Kus, Matic Kramarcic, Martin Capuder, Andraz Pograjc), która zdobyła łącznie 893,1 punktu.

Źródło: sloski.si / adamsoft.si