Takanashi wygrywa w Oslo, Iraschko-Stolz najlepsza w PŚ

Sara Takanashi wygrała finałowy konkurs Pucharu Świata Pań w Oslo. Japonka wyprzedziła Sarę Hendrickson oraz Taylor Henrich. Zwyciężczyni całego cyklu Daniela Iraschko-Stolz tym razem uplasowała się na 5. miejscu. Podobnie jak w poprzednich konkursach nie startowały Polki.

Triumf Japonki

Sara Takanashi po skokach na odległość 128 i 127 metrów wygrała ostatni w tym sezonie konkurs kobiecego Pucharu Świata. Drugie miejsce wywalczyła Sarah Hendrickson (126,5 oraz 128,5 m), a podium uzupełniła Taylor Henrich (127 i 123,5 m).

Kula dla Austriaczki

Sporą stratę do podium zanotowały kolejne zawodniczki. Czwarta była Carina Vogt (125 i 121 m), a piąte miejsce wywalczyła zdobywczyni Kryształowej Kuli, Austriaczka – Daniela Iraschko-Stolz (125 i 123 m).

Pełną klasyfikację Pucharu Świata Pań znajdziecie TUTAJ.