Aktualności

Czy Szczyrk zorganizuje zawody Pucharu Świata?

Walter Hofer proponuje, żeby nadchodzącej zimy rozegrać konkursy Pucharu Świata w trzech polskich miejscowościach. Niewykluczone, że do Wisły i Zakopanego dołączy Szczyrk. 

Walter Hofer proponuje, żeby nadchodzącej zimy rozegrać konkursy Pucharu Świata w trzech polskich miejscowościach. Niewykluczone, że do Wisły i Zakopanego dołączy Szczyrk. 

Jest propozycja

Propozycja dyrektora Pucharu Świata zakłada, że zawody mogłyby rozegrać się w Szczyrku dzień przed konkursem PŚ w Wiśle. „W Beskidach mielibyśmy zatem dwa dni z Pucharem Świata. Jeszcze nie w weekend, ale w środę i czwartek. Elita zawitałaby do nas tuż po mistrzostwach świata w lotach na skoczni Kulm” – mówi Andrzej Wąsowicz, wiceprezes Polskiego Związku Narciarskiego.

14-17.01.2016 – Tauplitz / Bad Mitterndorf – mistrzostwa świata w lotach

20.01.2016 – Szczyrk – wstępna propozycja Waltera Hofera

21.01.2016 – Wisła (indywidualny)

23-24.01.2016 – Zakopane (drużynowy i indywidualny)

„Kwestia dogadania szczegółów”

Jednocześnie Wąsowicz podkreśla, że wniosek w tej sprawie powinien zostać złożony przez Polski Związek Narciarski w ciągu najbliższego miesiąca. Wcześniej trzeba jednak porozmawiać z Centralnym Ośrodkiem Sportu i władzami miasta. Włodarze COS-u zaznaczają, że obiekt w Szczyrku może podołać takim zawodom. „To tylko kwestia dogadania szczegółów i określenia, czego się od nas oczekuje. COS jest na takie zawody gotowy” – przyznaje Grzegorz Kotowic.

 

Doskonała baza treningowa

Do tej pory największą imprezą, która została rozegrana na skoczniach w Szczyrku były zawody LGP w 2011 roku. Oprócz tego wielokrotnie odbywały się tam zawody LOTOS Cup, a także mistrzostwa Polski i zawody FIS Cup. Szczyrkowskie obiekty są też doskonałą bazą treningową, nie tylko dla polskich zawodników.

 

Wstępny kalendarz Pucharu Świata na sezon 2015/2016 możecie znaleźć TUTAJ. Ostateczne potwierdzenie kalendarza i wszystkie zmiany, w tym ewentualne dodanie do niego zawodów w Szczyrku, nastąpi na kongresie FIS-u.

 

Zapraszamy do naszej galerii, gdzie możecie obejrzeć wiele zdjęć z zawodów rozgrywanych na skoczni w Szczyrku. 

 

Źródło: sport.tvp.pl

O autorze

Przemysław Krawiec