Aktualności

Kolejni skoczkowie kończą sportową karierę

Do grona sportowców, którzy po sezonie zimowym 2014/2015 zakończyli karierę, dołączyło dwóch zawodników. Tym razem te smutne wieści odnoszą się do kolejnego Norwega – Johana Martina Brandta oraz Włocha – Diego Dellasegi.

Do grona sportowców, którzy po sezonie zimowym 2014/2015 zakończyli karierę, dołączyło dwóch zawodników. Tym razem te smutne wieści odnoszą się do kolejnego Norwega – Johana Martina Brandta oraz Włocha – Diego Dellasegi.

Norweski pogrom sportowych emerytur

Po takich norweskich sławach jak Anders Bardal, Anders Jacobsen czy Vegart Sklett, kolejny zawodnik z kraju Wikingów zawiesił narty na kołek. Tym razem tę smutną wiadomość podał do mediów Johan Martin Brandt. Powód rezygnacji ze skoków nie będzie chyba zaskoczeniem, gdyż chodziło o brak motywacji do dalszego skakania, ale również „walkę” z efektami kontuzji. „Przyszedł czas aby powiedzieć sobie dość. Zmagania z kontuzją wymagały dużego zaangażowania, a później brakowało mi motywacji, by przygotowywać się do kolejnego sezonu. Czekałem, bo motywacja może by sama wzrosła. Miałem jeszcze marzenia związane ze skokami. Wiele osiągnąłem, ale z pewnością było stać mnie na więcej” – przyznaje Norweg.

Johan Martin Brandt zadebiutował na arenie międzynarodowej w sezonie 2009/2010. Był zawodnikiem, który startował głównie w zawodach Pucharu Kontynentalnego, ale miał również szanse startów w Pucharze Świata. Najlepszym jego występem w tym cyklu było 17. miejsce podczas zawodów w Lillehammer w grudniu 2011 roku. Obecnie Brandt kończy studia i ma nadzieję, że w przyszłości będzie miał nadal szanse na działanie w skokach narciarskich.

Dellasega również kończy karierę

Smutne wiadomości płyną również z Półwyspu Apenińskiego. Na jednym z portali społecznościowych 24-letni Diego Dellasega poinformował bowiem, że zawiesza narty na kołek i przechodzi tym samym na sportową emeryturę. Włoch w swoim dorobku nie ma zbyt wielu sukcesów. Najlepszym jego osiągnięciem jest indywidualny brązowy medal mistrzostw świata juniorów w Hinterzartem z 2010 roku. Jako senior uczestniczył w mistrzostwach świata w Oslo (2011) oraz mistrzostwach świata w lotach narciarskich w Planicy (2010), jednak nie były to dla niego udane występy.

Przeczytaj też:

Jacobsen i Roensen kończą ze skokami

Koniec sportowej kariery Larinto?

Źródło: verdalingen.no / twitter.com / informacja własna

O autorze

Katarzyna Służewska