Aktualności

Ranking PZN

Polski Związek Narciarski opublikował ranking skoczków narciarskich za sezon zimowy 2014/15.

 

Kamil Stoch liderem wśród seniorów

Chociaż nasz Mistrz Olimpijski z Soczi w minionym sezonie z powodu kontuzji nie mógł brać udziału we wszystkich konkursach, to z 240 punktami rankingowymi zajmuje pierwsze miejsce w zestawieniu PZN-u wśród seniorów.

 

Drugie miejsce przypada Piotrowi Żyle (o 20 punktów mniej od Stocha), trzeci jest Klemens Murańka. W przypadku pierwszej trójki rankingu można zauważyć, że kolejność jest ta sama co w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata za miniony sezon, oczywiście jeżeli weźmiemy pod uwagę tylko polskich zawodników.

 

Kolejne miejsca odpowiednio zajmują: Dawid Kubacki, Maciej Kot, Aleksander Zniszczoł oraz Andrzej Stękała, jest on ostatnim skoczkiem rankingu, który przekracza próg 100 punktów.

 

Ranking seniorów obejmuje 51 zawodników, posiadających licencję PZN.

 

Trzy grupy juniorskie

Juniorzy zostali podzieleni na trzy grupy: A, B i C. W pierwszej z grup triumfuje Przemysław Kantyka, wyprzedzając o 30 punktów drugiego Krzysztofa Leję. Trzecie miejsce przypada Łukaszowi Podżorskiemu. 

 

Pierwsza trójka juniorów B to odpowiednio: Dominik Kastelnik, Paweł Gut oraz Paweł Twardosz. 

 

Ostatnia z juniorskich grup składa się z zawodników mających 15 i 16 lat. Tutaj pierwsze miejsce przypada Dawidowi Jarząbkowi, drugie Tomaszowi Pilchowi, natomiast trzecie zajmuje Damian Skupień.

 

Ranking skoczkiń

W rankingu PZN-u zostały ujęte również polskie skoczkinie. Pierwsze miejsce, co może być niespodzianką, zajmuje Kinga Rajda. Tak wysoka lokata 15 letniej zawodniczki jest skutkiem m.in. zwycięstwa w zimowych mistrzostwach Polski.

 

Drugie oraz trzecie miejsce przypada zawodniczkom, które brały już udział w Pucharze Świata, odpowiednio Joannie Szwab oraz Magdalenie Pałasz.

 

Pełne zestawienie klasyfikacji indywidualnej, klubowej oraz okręgowej za sezon 2014/15 dostępne TUTAJ.

 

źródło: pzn.pl

O autorze

Kacper Kolenda