Aktualności

Historia Meczu Gwiazd

Chociaż Mecz Gwiazd 2015 zbliża się wielkimi krokami, my postanowiliśmy cofnąć się w czasie i przypomnieć historię tej niepowtarzalnej imprezy.

 

Chociaż Mecz Gwiazd 2015 zbliża się wielkimi krokami, my postanowiliśmy cofnąć się w czasie i przypomnieć historię tej niepowtarzalnej imprezy.

Od kiedy jest Mecz Gwiazd?

„Zaczęło się przypadkiem, (…) wpadłem na pomysł pozyskiwania pieniędzy dla hospicjum przez dobroczynne aukcje na allegro. Zaczęliśmy zbierać pamiątki od największych i znanych sportowców, którzy chętnie włączali się w przedsięwzięcie. Po dwóch latach zorganizowaliśmy Mecz Gwiazd.” – wspomina pomysłodawca przedsięwzięcia – Maciej Sośnicki.

Pierwszy Mecz Gwiazd miał miejsce w 2010 roku w Szczecinie w hali SDS. Już w 2011 roku na imprezie zjawili się polscy skoczkowie narciarscy na czele z Kamilem Stochem. Swoistą tradycją stał się już udział najlepszych skoczków narciarskich w Meczu Gwiazd.

 

Co jest celem tego wydarzenia?

Zebranie jak największej liczby pieniędzy dla chorych dzieci oraz przy okazji dobra zabawa sportowców i kibiców. Całkowity dochód z licytacji oraz biletów co roku zostaje przekazany Fundacji „Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych”.

 

Mecz Gwiazd 2014

W poprzednim roku podczas imprezy miało miejsce wiele konkursów m.in. zawody skoku przez tyczkę. Zwycięzcą okazał się Piotr Żyła. Pobił on swój życiowy rekord w skoku przez tyczkę obunóż. Skoczył 165 cm! Dla porównania wzrost Piotra Żyły to 176cm.

 

Foto: Kacper Kolenda

 

W innej z przerw meczu odbył się konkurs na najlepszy „siatkarski gwóźdź”. Udział w nim wzięli Maciej i Jakub Kot oraz Piotr Żyła. Wszystkie ich „ściny” były bardzo efektowne.

 

Foto: Kacper Kolenda

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu, który nakręciliśmy rok temu, prezentuje on najciekawsze momenty Meczu Gwiazd 2014.

 

{youtube}EjST9QTZF44{/youtube}

 

 

Co wydarzy się w tym roku?

Dowiemy się już w najbliższą sobotę!

Zapraszamy Was do śledzenia naszego portalu. Przygotowujemy obszerną relację z tego wydarzenia. W piątek (29 maja) organizujemy wideo czat – na żywo z Jakubem Kotem (pytania do zawodnika można kierować TUTAJ). Natomiast w sobotę (30 maja) od godziny 16.00 na portalu będzie miała miejsce relacja LIVE – minuta po minucie (foto i wideo) – bezpośrednio z Azoty Areny w Szczecinie.

 

źródło: siatkarzedlahospicjum.pl/inf. własna

O autorze

Kacper Kolenda