Aktualności

PZN zatwierdził kalendarz na nowy sezon

Po ogłoszeniu kalendarza zawodów przez Międzynarodową Federację Narciarską, przyszedł czas na zatwierdzenie planu rywalizacji przez Polski Związek Narciarski. Wszystko wskazuje na to, że zapowiada się emocjonujący sezon na polskich skoczniach zarówno latem na igielicie, jak i zimą.

Po ogłoszeniu kalendarza zawodów przez Międzynarodową Federację Narciarską, przyszedł czas na zatwierdzenie planu rywalizacji przez Polski Związek Narciarski. Wszystko wskazuje na to, że zapowiada się emocjonujący sezon na polskich skoczniach zarówno latem na igielicie, jak i zimą.

Letnie zmagania

Już w najbliższą sobotę 30 maja, Polacy zainaugurują w Szczyrku letni sezon. To tam odbędzie się Memoriał Tadeusza Pawlusiaka – byłego reprezentanta Polski w skokach narciarskich. Następne zawody będziemy mieli okazję oglądać dopiero 17 lipca, podczas Memoriału Olimpijczyków w Szczyrku, gdzie po raz siódmy skoczkowie staną do międzynarodowej rywalizacji. W ubiegłorocznej edycji Szczyrk gościł między innymi dobrze znany kibicom Szwajcar – Simon Ammann. Zaraz potem, 18 i 19 lipca rywalizacja przeniesie się do Wisły, gdzie na belce startowej zasiądą zawodnicy podczas Mistrzostw Polski Seniorów.

Jednak punktem kulminacyjnym rywalizacji na igielicie, będą zawody FIS Grand Prix w Wiśle-Malince 31 lipca i 1 sierpnia oraz w Zakopanem 2 sierpnia, które rozpoczną cały cykl letniego odpowiednika Pucharu Świata. Tydzień później na skocznię im. Adama Małysza przeniesie się Puchar Kontynentalny, natomiast wakacje zakończą się zawodami FIS Cup w skokach kobiet i mężczyzn na Skalite w Szczyrku (29.08 – 30.08).

12 i 13 września Zakopane odwiedzą skoczkowie i kombinatorzy norwescy, którzy wystartują w Pucharze Solidarności, a także w Pucharze Prezesa PZN 3 i 4 października.

Sezon letni zafiniszują Mistrzostwa Polski Seniorów na skoczni normalnej w Szczyrku, które odbędą się 9 i 10 października.

Emocjonująca zima

Sezon zimowy 2015/2016 zapowiada się niezwykle ciekawie szczególnie dla polskich zawodników i kibiców, którzy tym razem będą wyczekiwać konkursów Pucharu Świata aż na trzech polskich obiektach. Poza zawodami w Wiśle 21 stycznia i w Zakopanem 23 i 24 stycznia, pucharową rywalizację zobaczymy również szczyrkowskiej skoczni 20 stycznia. Natomiast 13 i 14 lutego na Wielkiej Krokwi wystąpią skoczkowie w zawodach Pucharu Kontynentalnego, a wcześniej 16 i 17 stycznia FIS Cup.

23 grudnia w Wiśle- Malince planowany jest Konkurs Świąteczny, czyli Mistrzostwa Polski Seniorów. Będzie to ostatni sprawdzian przed Turniejem Czterech Skoczni. Kolejne Mistrzostwa Polski odbędą się po zakończonym sezonie zimowym 22 i 23 marca w Szczyrku.

12 i 13 marca na obiekcie Skalite wystartują jeszcze zawodnicy w Mistrzostwach Polski Seniorów w kombinacji norweskiej, Mistrzostwa Polski kobiet w skokach oraz Mistrzostwa Polski Juniorów C, D oraz E w skokach i kombinacji norweskiej. W dniach od 17 do 21 lutego zobaczymy jeszcze zmagania młodszych skoczków w Ogólnoeuropejskiej Olimpiadzie Młodzieży. Juniorzy wystartują również w cyklu LOTOS Cup „Szukamy Następców Mistrza” w Szczyrku i na zakończenie w zakopiańskim finale.

Pełny kalendarz możecie pobrać TUTAJ.


  • Foto: Kacper Kolenda

Źródło: www.pzn.pl

O autorze

Aleksandra Bazułka