Aktualności

Pierwsza (i ostatnia) próba przed Letnim Grand Prix

4 lipca rozpoczyna się letnia rywalizacja w ramach Pucharu Kontynentalnego. Podczas zawodów w słoweńskim Kranju zobaczymy aż siedmiu reprezentantów Polski. Biało-czerwonych szczęśliwców wyłonił środowy trening w Szczyrku.

4 lipca rozpoczyna się letnia rywalizacja w ramach Pucharu Kontynentalnego. Podczas zawodów w słoweńskim Kranju zobaczymy aż siedmiu reprezentantów Polski. Biało-czerwonych szczęśliwców wyłonił środowy trening w Szczyrku.

Ostatnie poprawki

W środę, 1 lipca, na skoczni HS-106 w Szczyrku, odbył się ostatni oficjalny trening przed rozpoczęciem letniej rywalizacji w ramach Pucharu Kontynentalnego. Był to również ostatni moment na wprowadzenie ewentualnych poprawek w technice. Trening ten wyłonił również siódemkę biało-czerwonych, którzy wystartują w najbliższy weekend (4-5 lipca) w zawodach inaugurujących LPK 2015. Dla niektórych zaskoczeniem może być siódmy zawodnik spoza kadry Macieja Maciusiaka.

Kto wystartuje w Kranju?

W inauguracyjnych zawodach LGP w Kranju wystartuje aż siedmiu reprezentantów Polski, a to dzięki wyśmienitym występom Andrzeja Stękały podczas zawodów FIS Cup w sezonie 2014/2015. Wśród szczęśliwców znalazło się sześciu podopiecznych szkoleniowca kadry B – Macieja Maciusiaka: Krzysztof Biegun, Stefan Hula, Bartłomiej Kłusek, Maciej Kot, Dawid Kubacki i Andrzej Stękała. W ostatnim czasie wiele spekulowało się na temat siódmego zawodnika na słoweńskie zawody. Wielu obstawiało Aleksandra Zniszczoła, jednak ostatnie miejsce przypadło w udziale zawodnikowi kadry juniorów – Przemysławowi Kantyce, który na treningach spisywał się najrówniej.

Sobota, 04.07.2015

15:00 – oficjalny trening

18:00 – konkurs indywidualny

 

Niedziela, 05.07.2015

08:00 – seria próbna

09:00 – konkurs indywidualny

Informacje o skoczni

Skocznia HS-109 w Kranju wchodzi w skład kompleksu Bauhenk, który powstał w 2004 roku. Letnim rekordzistą obiektu jest Robert Kranjec, który podczas PK w 2009 roku oddał skok na odległość 118,5 metra. Oficjalny rekord należy jednak do Petera Prevca, który w styczniu 2011 roku wylądował na 119 metrze.

Jak było przed rokiem?

Inauguracja PK w 2014 roku odbyła się również w słoweńskiej miejscowości Kranj. Ubiegłoroczna rywalizacja na skoczni HS-109 została zdominowana przez zawodników ze Słowenii, którzy podczas obu konkursów stawali na wszystkich trzech stopniach podium. W pierwszym konkursie wygrał Peter Prevc przed Cene Prevcem i Andraz Pograjcem, natomiast w drugich zawodach za braćmi Prevc (w tej samej kolejności) uplasował się Miran Zupancic.

Co przed nami? Lipiec ze skokami

Przed inauguracją LGP zaplanowano jeszcze zawody z cyklu FIS Cup, które odbędą się 11 i 12 lipca w Villach. Oprócz tego polscy skoczkowie będą mogli powalczyć w krajowych zmaganiach, które od 17 do 19 lipca zaplanowano na skoczniach w Szczyrku i Wiśle. Będą to kolejno Memoriał Olimpijczyków oraz Letnie Mistrzostwa Polski.

Źródło: informacja własna / skisprungschanze.com

O autorze

Katarzyna Służewska