Aktualności

Minister Sportu i Turystyki odwiedził Wisłę i Szczyrk

W poniedziałek Minister Sportu i Turystyki Adam Korol oglądał nowo powstałe skocznie w Wiśle Centrum, a także odwiedził kompleks skoczni Skalite w Szczyrku. 

 W poniedziałek Minister Sportu i Turystyki Adam Korol oglądał nowo powstałe skocznie w Wiśle Centrum, a także odwiedził kompleks skoczni Skalite w Szczyrku. 

Popołudnie na skoczniach

Adam Korol spędził poniedziałkowe popołudnie niczym prawdziwy fan skoków narciarskich. Najpierw wraz z Apoloniuszem Tajnerem przyglądał się nowym obiektom narciarskim w centrum Wisły. Później wybrali się na nieco większy obiekt, a mianowicie na skocznię imienia Adama Małysza. Minister tego samego dnia zagościł jeszcze w Szczyrku, gdzie oprócz kompleksu Skalite wychwalił także niedawno wybudowaną halę. Był on bardzo zadowolony z tego, iż przez tak krótki czas w Szczyrku zaszło wiele pozytywnych zmian.

Nie tylko skoki

Minister nie skupiał się tylko i wyłącznie na skokach. Znalazł on czas na obejrzenie meczu piłki siatkowej, który był rozgrywany w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Po wszystkim spotkał się z zawodnikami i życzył im wytrwałości, a także wiele sukcesów. „Zdaję sobie sprawę z wyrzeczeń i ciężkiej pracy jaka jest przed wami. Ale to jedyna droga, by osiągnąć sukces sportowy” – oznajmił Korol.

Bieg na zakończenie

Zanim Adam Korol zakończył swoją wizytę postanowił wraz z innymi sportowcami wziąć udział w biegu. Trasa jaką sobie obrali za cel znajdowała się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach i wynosiła ona 5 kilometrów. Do wszystkiego przyłączyli się przedstawiciele takich sportów jak: kajakarstwo, lekkoatletyka, koszykówka, piłka nożna oraz siatkówka.


  • Źródło: pzn.pl
  • Foto: Kacper Kolenda

O autorze

Michał Kardynał