Skakali w Gilowicach (wyniki + foto)

We wczorajszą sobotę (4 lipca) miały miejsce zawody Pucharu Gilowic z cyklu „Nadzieje Beskidzkie”. W konkursach startowali najmłodsi skoczkowie i skoczkinie z Polski oraz Czech.

Przebieg zawodów

Rywalizacja odbyła się na dwóch skoczniach – HS-19 i HS-24. Zawodnicy podzieleni byli na osiem kategorii męskich i żeńskich.

Najstarszą grupą zawodników był rocznik 2002, w której ponownie zwyciężył Marcin Małyjurek z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, skacząc dwa równe skoki po 21 metrów. 2. i 3. miejsce zajęli Bartłomiej Klimowski z PKS Olimpijczyk Gilowice i Arkadiusz Jojko z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego

Koleją kategorią wiekową był rocznik 2003, w którym zwyciężył Miłosz Krzempek z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, pokonując Roberta Rysia z LKS Olimpia Goleszów jedynie o 1,2 punktu. Natomiast 3. miejsce należało również do przedstawiciela klubu LKS Olimpia Goleszów- Michała Martynka.

Najlepszym skoczkiem z rocznika 2004 okazał się Wojciech Troszok z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego. Pozostałe miejsca na podium zajęli Dawid Żlik z LKS Olimpia Goleszów i Stanisław Marusarz z KS Chochołów.

Pierwszą nieco liczniejsza grupą, w której startowało ponad 10 zawodników okazał się rocznik 2005- 2007. Triumfatorem tej rywalizacji został Mikołaj Serwatowicz z TS Wisła Zakopane. 2. miejsce zajął Macieji Staszewski z LKS Olimpia Goleszów, przegrywając tylko o 1,3 punktu. Trzecim okazał się Czech Stepan Kysel.

Najmłodszą grupę wiekową stanowił rocznik 2007 i niżej, gdzie zwyciężył Czech – Lukas Matusinsky, 2. miejsce zajął jego rodak- Jakub Jaluvka. Natomiast trzecia pozycja należała do Polaka- Łukasza Łukaszczyka z TS Wisła Zakopane.

Dziewczęta miały okazję rywalizować w dwóch kategoriach: dziewczęta starsze i młodsze. W tej pierwszej tak jak rok temu zwyciężyła zwyciężyła Paulina Cieślar (19,5 i 19,5 m). Natomiast w kategorii dziewczęta młodsze triumfowała Czeszka Terezie Kantorova.

Kategoria „Open”

Największym zainteresowaniem cieszyła się kategoria „Open”, gdzie startować mogli starsi zawodnicy i amatorzy skoków narciarskich. Zwycięzcą okazał się Krzysztof Leśniak z LKS Klimczok Bystra (dwa skoki po 21,5m). Drugą pozycję zajął Norbert Harsche z ZKN Sokół Zagórz (22 i 21 m), a trzecie miejsce Czech – Marcel Matusinski (21,5 i 22 m).

Pełne wyniki zawodów w formacie PDF znajdziecie TUTAJ, natomiast obszerną fotorelację z tego wydarzenia możecie zobaczyć TUTAJ.

Korespondencja z Gilowic – Katarzyna Służewska.