Aktualności

Skoczkowie i skoczkinie rozpoczynają cykl FIS Cup

Po emocjonujących inauguracyjnych zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego, gdzie dwukrotnie triumfował Dawid Kubacki, nadeszła pora na początek rywalizacji w konkursach rangi FIS Cup. Uczestnicy sprawdzą swoje możliwości na skoczni HS 98 w austriackim Villach. Udział w konkursach wezmą reprezentanci Polski. 

Już w najbliższy weekend rozpocznie się rywalizacja w konkursach FIS Cup kobiet i mężczyzn. Dla pań będzie to 4 w historii sezon cyklu FIS Cup w skokach narciarskich kobiet. W zawodach wystartuje także polska skoczkini – Kinga Rajda. Rok temu zwyciężyła tu Katharina Althaus przed Ursą Bogataj i Gianiną Ernst pierwszego dnia, a drugiego Katharina pokonała swoją rodaczkę i Coline Mattel.

Wśród panów na Villacher Alpenarena o punkty do klasyfikacji generalnej powalczy aż 10 biało-czerwonych. Wśród podopiecznych Roberta Matei wystąpią: Przemysław Kantyka, Dawid Jarząbek, Krzysztof Leja, Adam Ruda, Krzysztof Miętus, Łukasz Podżorski oraz spoza kadry: Andrzej Zapotoczny, Grzegorz Miętus, Mateusz Kojzar i Stanisław Biela. Z powodu kontuzji na starcie nie pojawi się Dominik Kastelik. W ubiegłym roku to właśnie tutaj Polacy stawali na podium. Na drugim jego stopniu pierwszego dnia stanął Łukasz Podżorski, a kolejnego dnia trzeci był Dawid Jarząbek.

Program zawodów

Sobota, 11.07.2015

09:00 – odprawa techniczna

10:30 – oficjalny trening

12:00 – seria próbna

14:00 – konkurs indywidualny

Niedziela. 12.07.2015

09:00 – seria próbna

10:30 – konkurs indywidualny

Rekordzistą obiektu jest Słoweniec Robert Kranjec, który w 2009 roku uzyskał 102,5 m podczas zawodów Letniego Pucharu Kontynentalnego. Żeński rekord dzielą Ema Klinec oraz Eva Logar – 98 m.


  • Źródło: fis-ski.com / pzn.pl
  • Foto: Kacper Kolenda

O autorze

Paulina Kasjaniuk