Aktualności

Maciej Maciusiak dla Skoki24.pl: „Pojechaliśmy do Słowenii, żeby sprawdzić siebie i nowe przepisy”

Szkoleniowiec kadry B – Maciej Maciusiak wraz ze swoimi podopiecznymi spędza aktualnie trzydniowy obóz treningowo-konsultacyjny w Wiśle. Po jednym z treningów podsumował dla nas inaugurację PK w Kranju, ocenił nowe przepisy dotyczące pomiarów kombinezonów oraz podzielił się planami treningowo-startowymi na najbliższy okres.

Podsumowanie inauguracji LPK w Kranju

Podczas zawodów w Kranju, które zainaugurowały letnia odsłonę Pucharu Kontynentalnego, zdyskwalifikowanych zostało trzech naszych reprezentantów. Mimo tego Maciej Maciusiak ocenia te zawody bardzo pozytywnie. „Konkursy w Kranju dla nas udane. Nie przygotowywaliśmy się jakoś szczególnie na te zawody. Pojechaliśmy na nie żeby sprawdzić siebie, jak i nowe przepisy, które niestety w nas również uderzyły, co było widać. Konkursy jednak udane dla całej reprezentacji, gdyż wszyscy zawodnicy oddali solidne skoki i wrócili z punktami”.

Ocena nowych przepisów

Wraz z rozpoczęciem nowego sezonu, w życie weszły przepisy dotyczące pomiarów kombinezonów. Ze względu na to, że nasza reprezentacja nie miała wcześniej możliwości zapoznania się z tymi pomiarami na żywo, to do końca nie wiedzieli czego się spodziewać. „Jeśli chodzi o przepisy, to nic nie było na wyrost. Tak na przykładzie Maćka – w pierwszy dzień przeszedł normalnie kontrolę, a w drugi dzień niby ten sam kombinezon, a jednak czegoś zabrakło. Nie mieliśmy wcześniej też możliwości stawania na tej maszynce do pomiaru. Najprawdopodobniej będziemy mieli dostęp do niej w najbliższym czasie, więc zrobimy taki dodatkowy trening”.

Najbliższe plany kadry B

Do 11 lipca Maciusiak wraz z podopiecznymi przebywa w Wiśle na treningach. W przyszłym tygodniu kadra B weźmie udział najpierw w Memoriale Olimpijczyków, który zaplanowany jest na 17 lipca w Szczyrku, by kolejnego dnia rywalizować o tytuł mistrza Polski na skoczni w Wiśle. „W sobotę kończymy tutaj takie trzydniowe konsultacje. W przyszłym tygodniu zaczynamy znowu w czwartek skokami w Wiśle, w piątek wystartujemy w tym memoriale, by w sobotę rywalizować w mistrzostwach Polski, które są docelowym startem”.

Skazani na Wisłę

Przez najbliższy miesiąc zawodników z kadry B będzie można często spotkać na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince, a to za sprawą kalendarza zawodów. „Można powiedzieć, że jesteśmy skazani na Wisłę. Zawody są bowiem tak poukładane, że praktycznie co tydzień coś jest w Wiśle – za tydzień MP, później LGP, a na koniec PK”.


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Katarzyna Służewska