Aktualności

Organizacja ruchu podczas FIS Grand Prix i MP w Wiśle

W najbliższych tygodniach w Wiśle odbędą się najważniejsze imprezy narciarskie tego lata. W nadchodzący weekend rozegrane zostaną Letnie Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej, a za nieco ponad dwa tygodnie będzie miała miejsce inauguracja cyklu FIS Grand Prix w skokach narciarskich. Organizatorzy przygotowali pakiet wskazówek dla kibiców, którzy wybierają się na te zawody. 

Od kilku tygodni w Wiśle trwa remont ulicy Wyzwolenia, tj. drogi wojewódzkiej nr 942, w związku z czym kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu drogowym. Pierwszą ważna imprezą narciarską tego lata w Wiśle będą Letnie Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich, które odbywać się będą w dniach 18-19 lipca 2015 roku. Podczas tego wydarzenia na drodze nr 942 w Wiśle (od ronda na Oazie do skrzyżowania z ulicami Czarne i Malinka) będą trwały prace modernizacyjne, dlatego ruch będzie odbywał się wahadłowo – jedna stroną jezdni. Natomiast dla kibiców, którzy wybierają się na zawody FIS Grand Prix do Wisły (30.07-01.08.2015) dobra wiadomość jest taka, że prace remontowe ulicy Wyzwolenia zostaną wstrzymane na kilka dni przed zawodami oraz w trakcie ich trwania (29.07.2015 do 2.08.2015) i przywrócony zostanie ruch kołowy na dwóch pasach jezdni. Podczas zawodów FIS Grand Prix Wisła 2015 nie będzie zatem utrudnień drogowych w ciągu ulicy Wyzwolenia i położona zostanie tymczasowa nawierzchnia.

– Z powodu utrudnień i wzmożonego ruchu zalecamy, aby kibice jadący z okolic Tychów, Pszczyny, Bielska-Białej, Krakowa, Wadowic, Andrychowa, Katowic kierowali się na obwodnicę Bielska-Białej S69, a następnie przez Szczyrk i Przełęcz Salmopolską drogą wojewódzką nr 942 udali się do Wisły i  wrócili tą samą drogą. Osobom tym zalecamy skorzystanie z parkingów w pobliżu skoczni od strony Szczyrku, co znacząco przyspieszy powrót do domu – jak informuje Łukasz Godula, Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. – Na czas zawodów w rejonie skoczni na odcinku około 800 metrów, Policja wprowadzi ręczne, wahadłowe kierowanie ruchem pojazdów, umożliwiające kibicom swobodniejsze dojście na skocznię oraz powrót. Osoby zmotoryzowane, mieszkające i przebywające w okolicach Wisły, proszone są o pozostawienie samochodów na parkingach zlokalizowanych od strony centrum miasta lub poruszanie się pieszo i korzystanie z dodatkowej komunikacji publicznej, kursującej w ten dzień z centrum Wisły aż do ul. Czarne w rejonie skoczni – dodaje Łukasz Godula.

Rozkład jazdy autobusów na terenie miasta Wisła: TUTAJ.

Mapa z aktualnym wykazem parkingów w Wiśle, w tym tych położonych w okolicy skoczni: TUTAJ.

Mapa poglądowa zalecanej trasy drogą W942:

mapa-wisła-szczyrk


  • Autor komunikatu: Anna Karczewska / PZN
  • Foto: Kacper Kolenda

O autorze

Redakcja Skoki24.pl