Aktualności

Maciej Maciusiak dla Skoki24.pl: „Memoriał dla nas bardzo udany”

Szkoleniowiec kadry B, Maciej Maciusiak, może kolejne zawody zaliczyć do udanych. W czołowej szóstce VII Memoriału Olimpijczyków znalazło się bowiem czterech jego podopiecznych. Po zawodach podsumował dla nas konkurs, skomentował dyskwalifikację Krzysztofa Bieguna oraz powiedział o najbliższych planach startowo-treningowych.

Podsumowanie Memoriału Olimpijczyków

Mimo zmiennych warunków pogodowych, szkoleniowiec jest zadowolony z zawodów w Szczyrku. „Skoki były bardzo solidne. Mimo dyskwalifikacji Bieguna, cały konkurs dla nas bardzo udany”.

Loteryjna pogoda

Memoriał Olimpijczyków to kolejne zawody, w których dużą rolę odgrywała pogoda. Maciej Maciusiak przyznał jednak, że nie było najgorzej. „Niebezpiecznie nie było. Powiedziałbym nawet, że było bezpiecznie, chociaż wiatr kręcił – zwłaszcza w pierwszej serii. Druga seria była już jednak sprawiedliwa”.

Bez większych kontuzji

W początkowej fazie letniego sezonu zdrowie dopisuje zawodnikom. Również atmosfera w kadrze jest bardzo przyjazna. Jedyną przeszkodą dla zawodników jest zmienna pogoda, która nie zawsze pozwala na odbycie pełnego treningu. „Takie drobne urazy są, ale nie przeszkadzają one w treningu. Atmosfera ogólnie jest dobra. Wszyscy są zadowoleni. Jak na razie realizujemy 100% założeń. Taką mamy pogodę, że warunki na skoczni czasem nie pozwolą na przeprowadzenie całej sesji – wtedy przekładamy część na późniejszą godzinę. Można jednak powiedzieć, że plan realizowany na 100%”.

Dalsze plany treningowe

Między MP a LGP w Wiśle jest prawie dwutygodniowa przerwa, na którą sztaby szkoleniowe mają już pewne plany dla zawodników, jednak nie są one jeszcze dopracowane na 100%. „W głowie i na papierze już jest, ale jeszcze musimy dokładnie ustalić dni. Teraz bowiem wiele zależy od pogody”.


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Aleksandra Bazułka

O autorze

Katarzyna Służewska