Aktualności

Dodatkowe atrakcje na LGP w Wiśle

Wielkimi krokami zbliżają się się długo wyczekiwane zawody Letniego Grand Prix w Wiśle. Na przełomie lipca i sierpnia na skoczni im. Adama Małysza o zwycięstwo w inauguracyjnych konkursach rywalizować będą czołowi zawodnicy z całego świata, z polską kadrą na czele. Wraz z wielkimi emocjami towarzyszącymi konkursom skoków, czeka nas wiele dodatkowych atrakcji.

Otwarty trening kadrowiczów
Długi weekend ze skokami narciarskimi zapoczątkuje otwarty trening polskiej kadry skoczków, który zapisał się już jako stały punkt wiślańskich zawodów. Spotkanie odbędzie się 30 lipca (czwartek) o 11:00 na sali gimnastycznej im. Wiślańskich Olimpijczyków w centrum Wisły (pl. Hoffa 5). Już godzinę wcześniej będzie można odebrać bezpłatne wejściówki upoważniające do zajęcia miejsca na trybunach. Tuż po treningu kibice będą mieli okazję do zadawania pytań swoim idolom, otrzymania autografów oraz do zrobienia pamiątkowych zdjęć. O wspaniałą atmosferę podczas treningu zadba znany komentator sportowy- Tomasz Zimoch.

Rozdanie numerów startowych
30 lipca odbędą się także, zaplanowane na godzinę 18:00, kwalifikacje do indywidualnego konkursu skoków. Zaraz po ich zakończeniu o godzinie 19:30 odbędzie się uroczyste wręczenie numerów startowych. Cała ceremonia będzie miała miejsce na Placu Hoffa.

Otwarcie skoczni w Wiśle Centrum
W piątek, 31 lipca, nastąpi oficjalne otwarcie nowych skoczni narciarskich w Wiśle Centrum. Od tego momentu skocznie HS-40, HS-20 i HS-10, zlokalizowane w samym sercu polskiej perły Beskidów, oficjalnie staną się nowoczesnym kompleksem treningowym, który w pełni służyć będzie początkującym skoczkom.

I Międzynarodowy Puchar Beskidów
Na pierwsze zawody, odbywające się na wiślańskim kompleksie, kibice nie będą musieli długo czekać. Jeszcze tego samego dnia będziemy mieli okazję do obejrzenia zmagań najmłodszych skoczków na nowo otwartych obiektach. Stanie się tak za sprawą I Międzynarodowego Pucharu Beskidów dzieci i młodzieży w skokach narciarskich.

Program zawodów:

Czwartek, 30.07.2015

17:00-18:00 – skoki treningowe

Piątek, 31.07.2015

08:00-09:00 – skoki treningowe

09:15 – odprawa trenerów
10.00 – konkurs skoków
ceremonia nagradzania zwycięzców (Plac Hoffa)


 

  • Źródła: wisla.pl / pzn.pl
  • Foto: Kacper Kolenda

O autorze

Kamila Walter