Aktualności

Znamy już pierwsze składy na LGP w Wiśle

Do inauguracji Letniego Grand Prix 2015 w Wiśle pozostał już tylko tydzień. Powoli zaczynają się klarować składy poszczególnych ekip na te zawody. Obecnie znamy już reprezentantów z Czech, Finlandii, Japonii, Niemiec i Szwajcarii, którzy zawitają do Polski.

Czterech Czechów zawita do Wisły

Na inauguracyjnych zawodach LGP pod wodzą Jakuba Jiroutka pojawi się czterech reprezentantów naszych południowych sąsiadów. W Wiśle zaprezentują się Roman Koudelka, Jakub Janda, Antonin Hajek oraz Lukas Hlava. Dla trzech ostatnich sezon letni będzie bardzo trudny, a to ze względu na to, że na ich barkach spoczywać będzie wywalczenie dodatkowych kwot startowych na pierwszą część Pucharu Świata w sezonie 2015/2016.

Finowie z Ahonenem

Fiński Związek Narciarski podał informację o składzie reprezentacji na konkursy LGP w Wiśle. Na skoczni im. Adama Małysza zaprezentuje się czterech zawodników z Finlandii: Janne Ahonen, Ville Larinto, Jarkko Maeaettae, a także Harri Olli.

Japonia bez Kasaiego

Reprezentacja z Kraju Kwitnącej Wiśni do Polski przyjedzie w sześcioosobowym składzie. O punkty cyklu walczyć będą bowiem Kenshiro Ito, Junshiro Kobayashu, Kento Sakuyama, Yukiya Sato, Reruhi Shimizu oraz Shohei Tochimoto.

Ten sam skład pojawi się podczas konkursów w Hinterzarten (7-8 sierpnia), Courchevel (14 sierpnia) oraz Einsiedeln (15 sierpnia).

Niemcy bez Freunda

Pod wodzą Wernera Schustera do Polski przyjedzie pięciu reprezentantów Niemiec. Wśród szczęśliwców, którzy zainaugurują LGP 2015 znaleźli się Markus Eisenbichler, Richard Freitag, Marinus Kraus, Stephan Leyhe oraz Andreas Wellinger.

Zwycięzca Pucharu Świata w sezonie 2014/2015 – Severin Freund, do ekipy dołączy podczas zawodów w Hinterzarten, które zaplanowane są na 7-8 sierpnia.

Czterech Szwajcarów na LGP w Wiśle

Szwajcarski szkoleniowiec na inaugurację LGP w Wiśle zabierze czterech swoich zawodników. Trener tym razem postawił na młodość, gdyż na skoczni im. Adama Małysza zobaczymy Gregor Deschwandena, Lucę Egloffa, Pascala Kaelina oraz Andreasa Schulera.

Smutną informacją jest to, że do Polski nie przyjedzie sympatyczny Simon Ammann. Szwajcar w tym czasie będzie gościł bowiem na XIV Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych, które odbywają się w Los Angeles.


  • Źródło: ski-japan.or.jp / hiihtoliitto.fi / skoky.net / informacja własna
  • Foto: Anna Cis

O autorze

Katarzyna Służewska