Aktualności

Znamy kolejne składy na inaugurację LGP w Wiśle

Już za pięć dni inauguracja Letniego Grand Prix 2015, a tymczasem do mediów trafiają informacje o kolejnych składach kadr na zawody w Wiśle. Tym razem prezentujemy wam drużyny z Bułgarii, Francji, Korei i Rosji.

Bułgaria wraca do rywalizacji w LGP

Po przerwie w startach w zawodach Letniego Grand Prix do rywalizacji w tym cyklu wracają Bułgarzy. Podczas inauguracyjnych zawodów LGP 2015 na belce startowej zobaczymy bowiem Władimira Zografskiego.

Dwóch Francuzów w Wiśle

W tym roku podczas otwarcia zmagań w ramach LGP 2015 pojawi się dwóch reprezentantów z Francji. Będą nimi doświadczony już Vincent Descombes Sevoie oraz Ronan Lamy Chappuis. Pierwszy z nich  ostatni raz pojawił się w letnich zawodach na skoczni w Wiśle-Malince w 2013 roku, kiedy to zajął wysokie 15. miejsce.

Skład Korei Południowej

Podczas wiślańskich zmagań zaprezentuje się również czterech Koreańczyków. Wraz ze szkoleniowcem – Wolfgangiem Hartmannem do Polski przybędą Heung-Chul Choi, Seou Choi, CHil-Ku Kang oraz Hyun-Ki Kim.

W tym samym składzie Koreańczycy zaprezentują się podczas zawodów w Hinterzarten, które odbędą sie tydzień później.

Czterech Rosjan na zawody w Wiśle

Pod bacznym okiem Matjaza Zupana do Polski przyjedzie czterech reprezentantów Rosji. Wśród szczęśliwców znaleźli się Władysław Bojarincew, Denis Korniłow, Michaił Maksimoczkin oraz Wadim Szyszkin.

Warto przypomnieć, że w ubiegłorocznej rywalizacji drużynowej na skoczni im. Adama Małysza ekipa z Rosji zajęła odległe 9. miejsce, a w rywalizacji indywidualnej najwyżej sklasyfikowanym z Rosjan okazał się Bojarincew, który zajął 38. pozycję.


  • Źródło: skispringen-community.de / informacja własna
  • Foto: Kacper Kolenda

O autorze

Katarzyna Służewska