Aktualności

LGP Wisła 2015: Organizatorzy na finiszu przygotowań

Dwa dni przed rozpoczęciem zawodów FIS Grand Prix Wisła 2015 w skokach narciarskich organizatorzy dopinają wszystko na ostatni guzik. Na obiekcie im. Adama Małysza stanęła już nowa trybuna z miejscami siedzącymi, a skocznię przetestowały dziś kadry Polski, Rosji i Norwegii. – Stan techniczny skoczni jest dobry i wszyscy chcą tu trenować. Oceniam, że jesteśmy w 98 procentach gotowi do przeprowadzenia zawodów FIS Grand Prix – zapowiada Andrzej Wąsowicz, Szef Komitetu Organizacyjnego imprezy.

Skoczkowie z 16 krajów: Austrii, Czech, Rosji, Norwegii, Bułgarii, Finlandii, Francji, Niemiec, Włoch, Japonii, Kazachstanu, Korei Południowej, Słowenii, Szwajcarii i Polski będą rywalizować w inaugurujących cykl FIS Grand Prix 2015 konkursach w Wiśle. Zawody odbędą się w dniach 31 lipca – 01 sierpnia (najbliższy piątek-sobota). Na skoczni imienia Adama Małysza w czwartek, 30 lipca o godzinie 18:00 rozegrane zostaną kwalifikacje, 31 lipca konkurs drużynowy (godz. 20:15), a w sobotę, 1 sierpnia, zawody indywidualne (godz. 20:15). Bramy skoczni zostaną otwarte dla publiczności w czwartek, 30 lipca o godz. 13:30, a podczas dwóch kolejnych dni zawodów – o godz. 17:30.

IMG_9096_2

Organizatorzy przygotowali dla kibiców na każdy dzień zawodów po 6500 miejsc, w tym 2300 miejsc siedzących. Nowością na obiekcie im. Adama Małysza będzie nowa trybuna siedząca A7, która została umiejscowiona w miejscu sektora B2 i starej trybuny A7. – Na tej trybunie przygotowaliśmy 1361 miejsc siedzących ze świetnym widokiem na skocznię. Są jeszcze wolne miejsca – tłumaczy Andrzej Wąsowicz.

Dystrybucja biletów odbywa się za pośrednictwem internetu na portalu Kupbilet.pl oraz w sklepie Wiślaczek w centrum Wisły. Bilety będą również dostępne w dniach zawodów w kasach na skoczni.

IMG_8995_2

Prace na terenie skoczni powoli dobiegają końca. – Oceniam, że jesteśmy w 98 procentach gotowi do przeprowadzenia zawodów FIS Grand Prix. Wszystkie czynności techniczne zostały już wykonane i w środę czeka nas spotkanie z delegatem technicznym FIS, który zadecyduje o tym, czy coś jeszcze trzeba poprawić. W naszym przekonaniu wszystko jest w porządku. Nad organizacją pracują bowiem doświadczeni ludzie – podkreśla Prezes ŚBZN. – Stan techniczny skoczni jest dobry i wszyscy chcą tu trenować. Dziś gościliśmy na obiekcie polską Kadrę Juniorów oraz reprezentacje Rosji i Norwegii. Jutro rano na skoczni pojawią się też Japończycy.

IMG_9012_2

Wśród trenujących dziś na obiekcie im. Adama Małysza Polaków był m.in Przemysław Kantyka. Nasz junior cieszy się z powołania na zawody FIS Grand Prix. – Jestem zadowolony z pierwszych letnich startów. Naprawdę wszystko teraz fajnie zagrało. Zrealizowałem swoje cele i mam nadzieję, że tak będzie dalej. Podchodzę do zawodów FIS Grand Prix w Wiśle jak do każdych normalnych zawodów. Chcę po prostu oddać swoje najlepsze skoki i zbierać doświadczenie – komentuje Kantyka i dodaje, że skocznię w Wiśle lubi dopiero od niedawna, od czasu gdy zaczął traktować ją po przyjacielsku.

IMG_9079_2

Andrzej Wąsowicz ma jeszcze jedną dobrą wiadomość dla kibiców. – Podczas FIS Grand Prix nie zamykamy skoczni na całą dobę. Codziennie kibice mogą zwiedzać nasz obiekt i wjechać na górę kolejką krzesełkową: w czwartek do godziny 14:00, a w piątek i sobotę do godziny 15:00.

Wzorem lat ubiegłych podczas konkursów FIS Grand Prix w skokach narciarskich w Wiśle zorganizowane zostaną specjalne połączenia autobusowe, umożliwiające dojazd na zawody z centrum miasta. Transport zapewni firma Wispol. Ze względu na rangę zawodów prace nad remontem ulicy Wyzwolenia, tj. drogi wojewódzkiej nr 942, zostają wstrzymane (29.07.2015 do 2.08.2015), a jezdnia udrożniona w obu kierunkach. Podczas zawodów FIS Grand Prix Wisła 2015 nie będzie zatem utrudnień drogowych. W związku z nasilonym ruchem związanym ze skokami narciarskimi warto jednak zapoznać się z poniższymi wskazówkami skierowanymi do kibiców.

IMG_9102_2

– Z powodu utrudnień i wzmożonego ruchu zalecamy, aby kibice jadący z okolic Tychów, Pszczyny, Bielska-Białej, Krakowa, Wadowic, Andrychowa, Katowic kierowali się na obwodnicę Bielska-Białej S69, a następnie przez Szczyrk i Przełęcz Salmopolską drogą wojewódzką nr 942 udali się do Wisły i wrócili tą samą drogą. Osobom tym zalecamy skorzystanie z parkingów w pobliżu skoczni od strony Szczyrku, co znacząco przyspieszy powrót do domu – informuje Łukasz Godula, Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. – Na czas zawodów w rejonie skoczni na odcinku około 800 metrów, Policja wprowadzi ręczne, wahadłowe kierowanie ruchem pojazdów, umożliwiające kibicom swobodniejsze dojście na skocznię oraz powrót. Osoby zmotoryzowane, mieszkające i przebywające w okolicach Wisły, proszone są o pozostawienie samochodów na parkingach zlokalizowanych od strony centrum miasta lub poruszanie się pieszo i korzystanie z dodatkowej komunikacji publicznej, kursującej w ten dzień z centrum Wisły aż do ul. Czarne w rejonie skoczni – dodaje Łukasz Godula.

Program FIS Grand Prix Wisła 2015 (30.07. – 01.08.2015):

30.07.2015 – treningi i kwalifikacje – godz. 16:00
31.07.2015 – konkurs drużynowy – godz. 20:15
01.08.2015 – konkurs indywidualny – godz. 20:15

Szczegółowe informacje o zawodach FIS Grand Prix Wisła 2015 można znaleźć na oficjalnej stronie skoczni:www.wisla-malinka.com


  • Autor komunikatu: Alicja Kosman / PZN
  • Foto: Alicja Kosman / PZN

O autorze

Redakcja Skoki24.pl