Aktualności

Kto faworytem LGP w Wiśle? Ciężko znaleźć pewniaków

Już jutro najlepsi skoczkowie z całego świata, ponownie zasiądą na belce startowej i rozpoczną rywalizację w ramach Letniej Grand Prix. Dla większości z nich jest to pierwszy występ na arenie międzynarodowej, więc trudno wskazać „murowanych” faworytów. Na dzień przed inauguracją cyklu, przyjrzyjmy się tym zawodnikom, których dobre skoki na wiślańskim obiekcie z pewnością nie będą dla nas zaskoczeniem.

Konkurs drużynowy

Faworytami piątkowych zmagań wydają się być Norwegowie, którzy przylecieli do Wisły w pełnym składzie. Miejmy nadzieję, że do walki o pierwsze miejsce włączą się również nasi reprezentanci, którzy triumfowali na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince w ubiegłym roku. O podium zawalczą z pewnością Słoweńcy. Ciężko stwierdzić, jak poradzą sobie Niemcy i Austriacy bez liderów kadr – Severina Freunda i Gregora Schlierenzauera.

Konkurs indywidualny

To dopiero pierwszy konkurs letniego cyklu, więc nie wiemy w jakiej formie znajdują się czołowi zawodnicy. Na wygranej na pewno będzie zależało Michaelowi Hayboeckowi oraz Andreasowi Wellingerowi, którzy jak do tej pory bardzo dobrze spisywali się na wiślańskim obiekcie. Nie gorzej prezentował się także Peter Prevc, który zeszłoroczną Grand Prix rozpoczął zwycięstwem. W świetnej formie jest także Dawid Kubacki. Może po Pucharze Kontynentalnym i Mistrzostwach Polski przyszedł czas na triumf w zawodach wyższej rangi?

11 Polaków na starcie kwalifikacji

Sześciu skoczków, którzy pojawią się w czwartek na belce startowej, mają już za sobą pierwsze występy na arenie międzynarodowej. Dawid Kubacki, Maciej Kot, Bartłomiej Kłusek, Stefan Hula, Krzysztof Biegun oraz Przemysław Kantyka zanotowali całkiem niezłe rezultaty podczas Pucharu Kontynentalnego w Kranju. Pozostali zawodnicy brali udział jedynie w krajowych zawodach. Całkiem dobrze spisywał się wówczas Klemens Murańka.

Czwartek, 30.07
10:00 – odprawa techniczna
11:00 – otwarty trening polskich skoczków
16:00 – oficjalny trening (2 serie)
18:00 – kwalifikacje
19:30 – rozdanie numerów startowych w centrum Wisły

Piątek, 31.07
10:00 – I Międzynarodowy Puchar Beskidów
19:00 – seria próbna
20:15 – konkurs drużynowy

Sobota, 01.08
19:00 – seria próbna
20:15 – konkurs indywidualny

 


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Natalia Żaczek