Aktualności

Adam Korol: „Skoki dzieci zrobiły na mnie wielkie wrażenie”

MPB-9-3

W piątek do Wisły przyjechał Minister Sportu i Turystyki Adam Korol, który wziął udział w otwarciu nowego kompleksu skoczni narciarskich w centrum rodzinnego miasta Adama Małysza, a także obejrzał konkurs Letniego Grand Prix. „Miałem pierwszy raz okazję oglądać skoki narciarskie w wydaniu letnim” – mówił na wieczornej konferencji prasowej. Polityk i były sportowiec podzielił się również swoimi wrażeniami z rywalizacji najmłodszych skoczków.

Dzień pełen wrażeń

„Miałem pierwszy raz okazję oglądać skoki narciarskie w wydaniu letnim, a wcześniej miałem już taką samą przyjemność obejrzeć konkurs zimowy w Zakopanem. (…) Dzisiaj rano miałem możliwość oglądania 4-5 latków na skoczni, także tamten konkurs był jednak pierwszy, Skoki dzieci zrobiły na mnie wielkie wrażenie, bo jak się widzi takiego 4-latka, którego narty są 2 razy większe, to na prawdę robi wrażenie”.

Wzruszająca chwila

„Przede wszystkim chciałem pogratulować Norwegom, Niemcom i Polakom. Bardzo miło słucha się hymnu. Będąc zawodnikiem miałem to szczęście, że tego hymnu też parę razy wysłuchałem – to na prawdę wzruszająca chwila. Powiem szczerze, że trochę zazdrościłem chłopakom, że wygrali i że ten hymn był dla nich.”

Zadowolony ze związku

„Bardzo się cieszę z tego, że Polski Związek Narciarski nie liczy tylko na dotacje z Ministerstwa Sportu i Turystyki, że działa i przyciąga sponsorów, a także że rozwija całe narciarstwo”.


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Katarzyna Służewska