Aktualności

Dalsza współpraca Polskiego Związku Narciarskiego i Grupy Azoty

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się po piątkowym konkursie drużynowym LGP w Wiśle, została przedłużona umowa między Polskim Związkiem Narciarskim a Grupą Azoty. Firma chemiczna przez kolejne trzy lata będzie wspierała reprezentację polskich skoczków narciarskich.

Wiceprezes Grupy Azoty – Witold Szczypiński, omówił działania firmy w zakresie wspierania sportów zimowych w naszym kraju. „Podpisujemy umowę z pełną świadomością wyników z ostatnich trzech lat. Nasza trzyletnia umowa dokończyła praktycznie dzieła. (…) Kierownictwo związku jest bardzo konsekwentne i gwarantuje osiągnięcie celu. Zdecydowaliśmy się rozszerzyć tę umowę, która nie jest wprost ze związkiem, bo jest też umową, w której my stajemy na stanowisku głównego partnera narciarstwa biegowego. Będziemy finansować „Bieg na Igrzyska”, czyli to, co udało się związkowi w skokach. Powtórzenie tego szkolenia od dzieci i młodzieży. Trzecia część naszego działania, to indywidualne kontrakty z Sylwią Jaśkowiec, Jakubem Wolnym, Piotrem Żyłą i Aleksandrem Zniszczołem. Także mamy trzy lata wypełnione pracą. Jaka jest ostateczna przyczyna? Oprócz tego wszyscy jesteśmy kibicami, więc dlatego zdecydowaliśmy się na podpisanie tej umowy”.

LGP3-3

Apoloniusz Tajner podkreślił, że jest zadowolony ze współpracy. „Muszę powiedzieć, że po trzech latach współpracy, kolejne trzy lata rysują się w taki bardzo ustabilizowany i pewny sposób. Jesteśmy pewni, że pasujemy do siebie, że ta współpraca wychodzi, że z tej współpracy jesteśmy zadowoleni, że zaczynamy się mocno zaprzyjaźniać i już nie tylko oficjalnie współpracować. I tak w zasadzie traktujemy współpracę z naszymi partnerami. Cieszę się, że możemy ją kontynuować. Grupa Azoty jest już w skokach, teraz będzie głównym partnerem biegów, a indywidualnie wspiera również naszych zawodników. Myślę, że możemy to kontynuować i zakończyć sukcesem”. Wiceprezes Szczypiński dodał: „Jest jeszcze Grupa LOTOS. Możemy zatem powiedzieć, że polska chemia wspiera polskie narciarstwo”.


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Katarzyna Służewska