Aktualności

LGP: Triumf Dawida Kubackiego w Wiśle, Żyła drugi!

LGP-256-3

Dawid Kubacki po dwóch skokach na odległość 130 i 133 m wygrał indywidualne zawody Letniej Grand Prix w Wiśle-Malince. Polak wyprzedził drugiego Piotra Żyłę o 4,9 pkt., a trzecie miejsce wywalczył Kenneth Gangnes.

 

Kolejny raz w tym sezonie Dawid Kubacki udowodnił, że jest w wysokiej formie! 25-latek z Nowego Targu jako jedyny zawodnik w konkursie w obu skokach pokonał granicę 130 metrów i pewnie wygrał indywidualną inaugurację LGP.

Na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle z bardzo dobrej strony pokazał się również Piotr Żyła. Wiślanin w swojej drugiej próbie uzyskał aż 134 metry, co było najdłuższym skokiem konkursowym w czasie całego weekendu.

Trzecie miejsce wywalczył dziś reprezentant Norwegii – Kenneth Gangnes (127,5 m / 130,5 m), a tuż za podium znalazł się Austriak Stefan Kraft, który w drugiej serii przekorczył granicę 130 metrów i wyprzedził tym samym dwóch Polaków – Kamila Stocha i Bartłomieja Kłuska, którzy zajęli kolejno 5. i 7. miejsce. Szósta lokata przypadła natomiast dla Andreasa Wellingera.

Do czołowej „10” wskoczyli również Andreas Wank, Anders Fannemel i Roman Koudelka.

W drugiej serii oglądaliśmy jeszcze skoki trzech Polaków – Maciej Kot poprawił swoją odległość i wywalczył 12. miejsce, Klemens Murańka był 17., a Stefan Hula – 22. Zawody po pierwszej serii zakończył Jan Ziobro.

 

 


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Przemysław Krawiec