Aktualności

Alexander Stoeckl dla Skoki24.pl: „Szczególnie zadowolony jestem z Kennetha Gangnesa”

Stoeckl-3

Inaugurację Letniego Grand Prix Norwegowie mogą uznać za udaną, bowiem zarówno w konkursie drużynowym, jak i w indywidualnym, zajęli trzecie miejsce. Poprosiliśmy szkoleniowca kadry – Alexandra Stoeckla, m.in. o podsumowanie tych zawodów oraz zapytaliśmy o plany startowo-treningowe na najbliższy okres.

Inauguracja na plus

Alexander Stoeckl jest bardzo zadowolony z inauguracji LGP w Wiśle, gdyż mimo młodego wieku skoczkowie pokazali, że na wiele ich jeszcze stać. „Jestem bardzo zadowolony z występu w konkursie drużynowym. Mamy młody zespół z niedoświadczonymi zawodnikami, ale poradzili sobie dobrze. Kenneth Gangnes pokazał się dobrze za to w konkursie indywidualnym. Z niego jestem szczególnie zadowolony, bo w ostatnich latach walczył z wieloma urazami”.

Młody zespół

Po sezonie zimowym 2014/2015 wielu doświadczonych norweskich skoczków odeszło na sportową emeryturę. Z tego też powodu zespół został bardzo odmłodzony, ale mimo to, podopieczni Stoeckla pokazują, że są mocni. „Jak już wcześniej powiedziałem, jestem na prawdę zadowolony, gdyż ten zespół jest dopiero w początkowej fazie rozwoju. Zawodnicy pokazali, co w tym momencie już potrafią. Polacy byli w tym dniu nie do pobicia, a do Niemców niewiele nam zabrakło”.

Wysoki potencjał

Wielu chyba zdziwił fakt, że w konkursie indywidualnym najlepszym z Norwegów okazał się mało znany Kenneth Gangnes. Jak podkreślił szkoleniowiec – tego zawodnika stać na jeszcze więcej. „Byłem trochę zaskoczony, że był tak stabilny w konkursie. Kenneth ma wysoki potencjał, którego nie mógł jeszcze pokazać w dotychczasowych konkursach. Tym razem był na prawdę dobry”.

Plany startowo-treningowe

W najbliższych trzech odsłonach LGP norweski skład nie ulegnie zmianie. Dopiero przed częścią azjatycką nastąpią pewne rotacje. „W tym samym składzie wystartujemy podczas kolejnych odsłon Letniego Grand Prix, czyli w Hinterzarten, Courchevel i Einsiedeln. Następnie rozważymy kogo wyślemy na kolejne zawody, a kto potrzebuje przerwy treningowej”.


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Katarzyna Służewska