Aktualności

Norwegowie na LGP w Hinterzarten, LPK w Wiśle oraz LGP Pań w Courchevel

Podczas najbliższego weekendu najlepsi norwescy skoczkowie pojawią się na zawodach LGP w Hinterzarten, a 4 zawodników przyjedzie też do Wisły na zawody Pucharu Kontynentalnego. Znamy również skład kobiet, które za tydzień zainaugurują letni sezon w ramach LGP w Courchevel.

 

Norwegowie na LGP w Hinterzarten

Podczas drugiej odsłony LGP, która odbędzie się w niemieckim Hinterzarten, na belce startowej pojawi się siedmiu zawodników z kraju Wikingów. W Niemczech zobaczymy tą samą grupę, która skakała w Wiśle, czyli Anders Fannemel, Johann Andre Forfang, Joachim Hauer, Kenneth Gangnes, Phillip Sjoeen, Daniel Andre Tande i Rune Velta.

Jak poinformował Alexander Stoeckl, Ci sami zawodnicy pojawią się również podczas zawodów LGP w Courchevel oraz Einsiedeln.

Czwórka na LPK w Wiśle

W ten weekend odbędą się również kolejne zawody w ramach LPK. Na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle zaprezentuje się czterech norweskich zawodników. Na belce startowej zobaczymy bowiem Fredrika Bjerkeengena, Joachima Oedegaarda Bjoerenga, Halvorda Egnera Graneruda oraz Roberta Johanssona.

Inauguracja LGP Pań w Courchevel

14 sierpnia na skoczni w Courchevel zostanie zainaugurowane Letnie Grand Prix Pań. Jednak już teraz znany jest żeński skład na te zawody. We Francji wystartują dwie zawodniczki, a będą nimi Line Jahr oraz Maren Lundby.


  • Źródło: skiforbundet.no / informacja własna
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Katarzyna Służewska