Aktualności

Już dziś LGP w Hinterzarten oraz LPK w Wiśle

Dzisiejszy dzień obfituje w zmagania skoczków narciarskich. Światowa czołówka zmierzy się w Hinterzarten podczas konkursu indywidualnego Letniego Grand Prix. Również w Polsce odbędą się zawody. Skocznia im. Adama Małysza ponownie stanie się areną zmagań, tym razem odbędą się zawody z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego. 

 

Relacje z zawodów

Będziemy na skoczni w Hinterzarten oraz oczywiście w Wiśle. Już około 16.00 rozpoczniemy relację minuta po minucie prosto spod skoczni w Wiśle. Od 18.00 na Skoki24.pl będzie można śledzić relację na żywo FIS-u z Hinterzarten.

 

Kto wygra LGP w Hinterzarten?

Wśród faworytów dzisiejszego konkursu bardzo często jest wymieniany Dawid Kubacki, który jest obecnie liderem cyklu Letniej Grand Prix oraz Letniego Pucharu Kontynentalnego.  Niestety, patrząc na wyniki wczorajszego konkursu drużynowego, dużą konkurencją dla Polaka mogą być gospodarze, czyli Niemcy.

 

13 Polaków na LPK w Wiśle

Bardzo liczną ekipę Polaków będziemy oglądać podczas dzisiejszych zawodów LPK. Jako organizatorzy imprezy możemy dopuścić do konkursu 13 zawodników. Będą to dziś: Jan Ziobro, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Stefan Hula, Krzysztof Biegun, Andrzej Stękała, Przemysław Kantyka, Dawid Jarząbek, Konrad Janota, Stanisław Biela, Grzegorz Miętus, Andrzej Zapotoczny i Krzysztof Leja.

 

Program LPK w Wiśle:

10:00 – oficjalny trening

16:00 – seria próbna

17:00 – pierwsza seria konkursowa

 

Program LGP w Hinterzarten:

18:30 – kwalifikacje

20:00 – pierwsza seria konkursowa


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Kacper Kolenda