Aktualności

LPK Wisła: Treningi wygrali Prevc i Aschenwal

Przed paroma minutami na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle zakończyła się ostatnia z serii treningowych przed dzisiejszymi zawodami Letniego Pucharu Kontynentalnego. Skoków nie oddali m.in. Polacy.

I trening

W pierwszej serii treningowej najdłuższy skok oddał Sebastian Colloredo. Włoch skoczył 132 metry, ale ostatecznie został sklasyfikowany na szóstej lokacie. Najlepszy okazał się Słoweniec Domen Prevc.

  1. Domen Prevc – 124 m
  2. Alex Insam – 123,5 m
  3. Ernest Prislic – 124,5 m

II trening

W drugiej serii treningowej zawodnicy oddawali znacznie krótsze skoki niż w pierwszej. Najdalej skoczył Austriak – Clemens Aigner, mimo to najwięcej punktów zdobył jego rodak – Philipp Aschenwald. Sebastian Colloredo, który w pierwszym treningu skoczył 132 metry, w drugim wylądował o 16,5 metra bliżej.

  1. Philipp Aschenwald – 123,5 m
  2. Fredrik Bjerkeengen – 119,5 m
  3. Tim Heinrich – 122,5 m

Brak Polaków

Polscy szkoleniowcy postanowili, iż ich zawodnicy nie wystąpią w dzisiejszych seriach treningowych. Nie ma co się dziwić, nasi reprezentanci  znają bardzo dobrze obiekt w Wiśle. Jeszcze dziś będzie okazja sprawdzenia formy podczas serii próbnej poprzedzającej bezpośrednio konkurs.

 

Relacja LIVE – minuta po minucie

Dzisiejszego konkursu niestety nie transmituje żadna stacja telewizyjna, ale nic straconego! Już od około 16.00 na naszym portalu będziecie mogli śledzić relację LIVE – minuta po minucie. Znajdą się tam najświeższe informacje oraz zdjęcia prosto spod skoczni w Wiśle.

Pełne wyniki dzisiejszych serii treningowych

 

Lista startowa dzisiejszych zawodów LPK w Wiśle

 


 

  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Kacper Kolenda

O autorze

Kacper Kolenda