Aktualności

LGP Courchevel: Lukas Hlava wygrywa kwalifikacje

Po porannych treningach przyszedł czas na oddanie kolejnych skoków. Właśnie przed chwilą dobiegły końca kwalifikacje do piątkowego konkursu LGP w Courchevel. Najlepszy okazał się Lukas Hlava (130m), a tuż za nim znaleźli się Junshiro Kobayashi (130,5m) oraz Peter Prevc (127,5m). W konkursie obejrzymy wszystkich Polaków.

Wygrana Hlavy
Czwartkowe kwalifikacje należały do Lukasa Hlavy. Czeski zawodnik skoczył 130m, co dało mu łączną sumę punktów równą 142,1. Miejsce na podium uzupełnili Junshiro Kobayashi (130,5m) oraz Peter Prevc (127,5m). Lokatę w pierwszej dziesiątce zapewnili sobie także Shohei Tochimoto (131m), Denis Kornilov (125,5m), Jan Matura (125m), a także Klemens Murańka (125m).

Skoki Polaków
Jan Ziobro po skoku na odległość 119,5m zakończył kwalifikacje na 36. miejscu. Z kolei Klemens Murańka wylądował na 125. metrze, co dało mu szóstą lokatę. Obaj zaprezentują się w jutrzejszym konkursie. Pozostali skoczkowie z Polski mieli zapewniony udział w zawodach i ich skoki nie podlegały ocenie sędziowskiej. Kamil Stoch wylądował na 126. metrze Piotr żyła na 125,5. Najdalej z czołowej dziesiątki, która nie musiała się kwalifikować do jutrzejszego konkursu, skoczył Dawid Kubacki- 131 metrów. Na rozbiegu nie pojawili się Andreas Wellinger, Richard Freitag i Stephan Leyhe.

 


  • Źródło: informacja własna / fis-ski.com
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Kamila Walter