Aktualności

LGP Courchevel: Treningi dla Kubackiego i Ammanna

Kilka minut temu zakończył się oficjalny trening mężczyzn rozpoczynający zmagania na skoczni HS132 w Courchevel. Dzień świetnie rozpoczął Dawid Kubacki, który uzyskał 130m i tym samym zdeklasował swoich rywali. Druga seria należała do Simona Ammanna.

I seria treningowa
W pierwszym treningu oprócz wciąż zachwycającego formą Kubackiego z bardzo dobrej strony pokazali się Żyła (127,5m) i Stoch (127m) którzy uplasowali się tuż za liderem na kolejno drugim i trzecim miejscu. Czwartą pozycję zajął Shohei Tochimoto, oddając najdłuższy skok – 130,5m. Za nim znaleźli się Asikainen (130m), Matura (121m), Hayboeck(124m) i Harri Olli (123m). Poniżej oczekiwań zaprezentowali się Jan Ziobro (113m / 23. miejsce) i Klemens Murańka (111,5m / 32. pozycja).  Kadry Niemiec i Norwegii zrezygnowały ze skoku. Z czołowej dziesiątki na rozbiegu nie pokazał się także Kento Sakuyama.

 

II seria treningowa
Pod nieobecność Dawida Kubackiego, który po oddaniu fenomenalnego skoku zrezygnował z drugiej serii, z dobrej strony pokazał się Simon Ammann, który skacząc 130,5m, wygrał drugi oficjalny trening w Courchevel. Drugie i trzecie miejsce zajęli Jarkko Maeaettae (127,5m) oraz Harri Olli (124,5m), a tuż za nimi uplasował się Jan Matura (125,5m). W czołowej piątce znalazł się także Kamil Stoch po swoim skoku na odległość 129,5m. Piotr Żyła był dziewiąty (126m). Swój skok zdecydowanie poprawił Jan Ziobro skacząc na 122. metr. Przez dłuższy czas utrzymywał się na trzecim miejscu. Ostatecznie znalazł się na szóstej pozycji. Klemens Murańka po swoim skoku na 117 zamknął pierwszą trzydziestkę. Podobnie jak w pierwszej serii treningowej, z czołowej dziesiątki zaprezentowali się tylko Polacy.

Początek kwalifikacji o godz. 18:00.


  • Źródło: informacja własna / fis-ski.com
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Kamila Walter