LGP Einsiedeln: Treningi dla Kento Sakuyamy i Dawida Kubackiego!

Przed chwilą zakończyły się dwie, oficjalne serie treningowe skoczków na Andreas Kuettel-Schanze. W pierwszej serii zwyciężył Japończyk Kento Sakuyama, natomiast w drugiej z dobrej strony pokazali się Polacy – Dawid Kubacki oraz Jan Ziobro.

I seria treningowa
Podczas pierwszej serii treningowej pogoda nie rozpieszczała zawodników. W tych warunkach najlepiej poradził sobie skoczek z kraju kwitnącej wiśni – Kento Sakuyama (108 m). Tuż za nim z uplasował się Kenneth Gangnes, który uzyskał jednakową, odległość. Na trzecim miejscu znalazł się Andreas Wank, który skoczył o dwa metry dalej od swoich poprzedników. Kolejne miejsca przypadły odpowiednio: Phillipowi Sjoeenowi (111,5 m) oraz Michaelowi Hayboeckowi (113 m). Polacy nie startowali.

II seria treningowa
W drugiej serii treningowej na rozbiegu pojawili się zawodnicy z Polski. Najlepiej z nich zaprezentował się obecny lider klasyfikacji LGP – Dawid Kubacki, który oddał skok na odległość 115,5 metra. Jan Ziobro skacząc o metr dalej zapewnił sobie drugie miejsce. Trzecia pozycja należała do podopiecznego Alexandra Stoeckla – Kennetha Gangnesa, który bardzo dobrze czuje się na szwajcarskim obiekcie. W czołowej piątce znaleźli się także: Andreas Wellinger (115,5 m) i Gregor Deschwanden (111,5 m). Pozostali Polacy zajęli następujące miejsca: 9. Piotr Żyła (110,5 m); 11. Klemens Murańka (112 m); 24. Kamil Stoch (107,5 m).

Początek kwalifikacji o godz. 17:00.