Aktualności

Trwa modernizacja rozbiegu Wielkiej Krokwi

 

Rozpoczęła się już wymiana rozbiegu Wielkiej Krokwi. To właśnie z powodu złego stanu tego elementu skoczni prezes Tatrzańskiego Związku Narciarskiego odwołał tegoroczne zawody Letniej Grand Prix w Zakopanem. Do końca tygodnia mają zakończyć się prace związane z rozbiegiem.

 Nowy rozbieg

Obecnie przeprowadzane prace polegają na wymianie tzw. guzików ceramicznych, które znajdują się na torach najazdowych oraz zamontowaniu nowych  bocznych listw aluminiowych, które zostały sprowadzone ze Słowenii.  Na zły stan tych elementów powoływał się prezes Kozak odwołując zawody LGP w stolicy Tatr. Dyrektor zakopiańskiego COS-u w rozmowie z Wirtualną Polską przyznał, że konkurs można było spokojnie przeprowadzić . 25 lipca Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem (właściciel Wielkiej Krokwi) otrzymał certyfikat FIS, umożliwiający przeprowadzenie zawodów.

guziki Zakopane 1

Tory najazdowe Wielkiej Krokwi z widocznymi tzw. guzikami (fot. Kacper Kolenda)

Najnowocześniejsza skocznia świata

Na 2016 rok zaplanowano modernizację Wielkiej Krokwi. Ma zostać przebudowany próg skoczni oraz zeskok, w wyniku czego punkt HS zostanie zwiększony o 5 metrów. Skoczkowie będą mogli oddawać dłuższe i bezpieczniejsze skoki. Zamontowane mają zostać również tory lodowe. Po tych wszystkich zabiegach Wielka Krokiew stanie się jedną z najnowocześniejszych skoczni świata. Prezes Polskiego Związku Narciarskiego – Apoloniusz Tajner uważa, że będzie ona porównywalna tylko z obiektem olimpijskim w Soczi.

Zagrożony zimowy Puchar Świata?

Prezes TZN-u informował, że być może będzie również zagrożony zimowy Puchar Świata. Na szczęście zupełnie inne informacje można uzyskać od właściciela Wielkiej Krokwi. „Nie widzę żadnego powodu, dla którego miałby pojawić się jakikolwiek problem związany ze styczniowym Pucharem Świata. Chyba że ktoś będzie na siłę szukał jakichś przyczyn. Ale i tak nie będzie mu łatwo ich znaleźć.” – uspokaja wszystkich dyrektor COS-u.


  • Źródło: sport.wp.pl
  • Foto: Kacper Kolenda

O autorze

Kacper Kolenda