Aktualności

Kolejne zawody w Zakopanem odwołane!

Mamy kolejną smutną wiadomość dla kibiców dotyczącą zakopiańskich zawodów. Tym razem na Wielkiej Krokwi nie odbędzie się zaplanowany na 5-6 września Puchar Solidarności – coroczne zawody skoczków narciarskich, w których brała udział czołówka polskich zawodników. Informację o odwołaniu tego konkursu podajemy jako pierwsi. 

IX Puchar Solidarności odwołany

5 września tego roku Wielka Krokiew miała się stać areną zmagań skoczków narciarskich oraz kombinatorów norweskich, jednak jak udało nam się ustalić, zawody zostały odwołane. Powodów zaistniałej sytuacji jest kilka. Oczywiście głównym jest zły stan techniczny Wielkiej Krokwi, ale teoretycznie do końca tego tygodnia mają zostać wymienione wadliwe części rozbiegu skoczni. 5 września ma się odbyć zjazd Regionu Małopolskiego NSZZ „Solidarność”, podczas którego odbędą się obchody 35-lecia powstania NSZZ „Solidarność” w Małopolsce, jest to jedna z kolejnych przyczyn odwołania zawodów.

 

Konkurs przeniesiony?

Niestety, Puchar Solidarności nie został przeniesiony na inny termin lub w inne miejsce. IX (tegoroczny) Puchar Solidarności odbędzie się dopiero w przyszłym roku! Najprawdopodobniej będzie miał on miejsce w jeden z wrześniowych weekendów na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

 

Historia Pucharu Solidarnośći

W tym roku miała odbyć się już dziewiąta edycja Pucharu Solidarności dla skoczków narciarskich, a druga edycja dla kombinatorów norweskich. Inicjatorem zawodów jest NSZZ „Solidarność” Region Małopolski.  Od kilku lat konkurs odbywał się pod honorowym patronatem Izabeli i Adama Małyszów. W zmaganiach na Wielkiej Krokwi zazwyczaj brała udział czołówka polskich skoczków narciarskich włącznie z kadrą A.


 

  • Źródło: Informacja własna
  • Foto: Kacper Kolenda

O autorze

Kacper Kolenda