Aktualności

Florian Altenburger dla Skoki24.pl: „Jeśli odnosi się zwycięstwo, skoki nie mają znaczenia”

Na trzy konkursy w Kuopio, w dwóch wygrał 22-letni Austriak – Florian Altenburger. O swoich sobotnich skokach, planach na jutro i resztę sezonu letniego oraz o „uczuciach” do skoczni Puijo, opowiedział nam po pierwszym konkursie LPK.

 

Puijo sprzyja Altenburgerowi

W ciągu trzech dni rywalizacji na skoczni HS-127 w Kuopio, dwa razu wygrał Florian Altenburger z Austrii. Czy jest to zatem jego ulubiona skocznia? „(śmiech) Wygląda na to, że tak. Ta skocznia jest dla mnie na prawdę szczęśliwa”.

 

Skoki na duży plus

Skoki na 122 i 121,5 metra pozwoliły Austriakowi wygrać pierwszy konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego w Kuopio. A jak sam zawodnik oceni swoje próby? „Moje skoki były całkiem dobre. Jednak jeśli człowiek odnosi zwycięstwo, to nie ma to najmniejszego znaczenia”.

 

Kolejne zwycięstwo?

Na chwilę obecną członek klubu SC Seekirchen-Salzburg jest największym faworytem do wygranej w niedzielnym konkursie LPK w Kuopio. A czy sam zawodnik również uważa, że ma na to szanse? „Możliwe, że tak. Jednak jeśli pozostali zawodnicy będą skakali bardzo dobrze, to nie będzie łatwo ponownie wygrać”.

 

Dalsze plany startowe

Po zakończeniu rywalizacji w Kuopio, Florian Altenburger nie wie jeszcze, w których zawodach pojawi się na starcie. „Jeszcze nie wiem, co będzie dalej. Moim celem jest oczywiście jednak Letnie Grand Prix w Hinzenbach”.


 

  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Kacper Kolenda

O autorze

Katarzyna Służewska