Aktualności

LGP Hakuba: Od 10:00 oficjalne treningi [na żywo]

Po rywalizacji w Courchevel i Einsiedeln przychodzi czas na kolejne zawody Letniej Grand Prix. Już dziś na olimpijskiej skoczni w Hakubie grupa 42 skoczków z 11 krajów weźmie udział w oficjalnych treningach przed sobotnimi i niedzielnymi zawodami. 

Bez światowej czołówki

Obsada zawodów jest wyjątkowo słaba. Obecność zaledwie 42 skoczków powoduje, że niepotrzebne jest przeprowadzanie kwalifikacji, zatem wszyscy zgłoszeni skoczkowie mogą wziąć udział w rywalizacji konkursowej. Na liście startowej widnieją nazwiska 42 sportowców, ale spośród zawodników, którzy znajdują się w czołowej „10” LGP do Japonii przyleciał jedynie reprezentant gospodarzy Kento Sakuyama. Na starcie nie zobaczymy zatem lidera cyklu Severina Freunda, jak również Dawida Kubackiego, który dotychczas w tym letnim cyklu plasował się na 2. pozycji. Pozostali biało-czerwoni również zrezygnowali ze startu w dwóch konkursach Letniej Grand Prix w Hakubie. Wśród faworytów rywalizacji, oprócz Japończyków, można wskazać także Andreasa Wanka lub rekordzistę obiektu – Simona Ammanna, ale więcej o formie poszczególnych skoczków będziemy wiedzieć po dzisiejszych oficjalnych treningach.

LGP w Hakubie na żywo

Początek treningów zaplanowano na godz. 10:00 (czasu polskiego). Wyniki na żywo będzie można śledzić w relacji live FIS, którą wkrótce znajdziecie pod tym artykułem.

 

Lista startowa oficjalnych treningów w Hakubie:

 

Program zawodów

 

Piątek, 28.08.2015

10:00 – oficjalny trening

 

Sobota, 29.08.2015

10:30 – seria próbna
11:30 – konkurs indywidualny

 

Niedziela, 30.08.2015

02:00 – seria próbna
03:00 – konkurs indywidualny

 

 

 


  • Źródło: fis-ski.com
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Przemysław Krawiec