Aktualności

Sarah Hendrickson nie wystąpi w nadchodzącym sezonie

Hendrickson-Sarah-CC-BY-SA-3.0

Foto: Sarah Hendrickson podczas PŚ Pań w Hinzenbach, autor: Ailura, CC-BY-SA 3.0

W czerwcu Sarah Hendrickson doznała kontuzji kolana. Uraz okazał się na tyle poważny, iż konieczna była operacja. Z tego powodu amerykańska skoczkini nie rozpocznie rywalizacji w sezonie 2015/2016.

Nie pierwsza kontuzja
Sarah Hendrickson doznała już poważnego urazu kolana podczas letniego treningu w Oberstdorfie w 2013 roku. Zerwaniu uległo przednie więzadło krzyżowe kolana skoczkini. Sarah wróciła na pierwsze w historii konkursy skoków kobiet na zimowych igrzyskach Olimpijskich w  Soczi, gdzie zajęła 21. miejsce. Niestety ponownie była zmuszona odbyć przerwę z powodu urazu kolana.

,,To nie jest mój koniec…”
„Jestem bardzo zdenerwowana z powodu ponownego urazu mojego prawego kolana i konieczności opuszczenia sezonu 2015/2016, będzie to trudne. Jednak to jeszcze nie koniec. Ta przerwa jest potrzebna dla mojego ciała i umysłu. Nie zrezygnuję z marzeń oraz celów, które ustalałam już przed laty. Dla wielu sportowców byłby to spory zakręt na ich drodze, lecz moja historia nie dobiegła końca”- mówi amerykańska skoczkini, która pomimo kontuzji kolana oraz przerwy w treningach i konkursach nie przestaje wierzyć w swoje marzenia. Zawodniczce nie brakuje motywacji, by sięgać po najwyższe trofea. Głównym celem 21-latki są igrzyska olimpijskie w koreańskim Pyeongchang.

Osiągnięcia
Sarah Hendrickson bez wątpienia znajduję się w światowej czołówce. Amerykańska skoczkini urodzona w Salt Lake City jest mistrzynią świata z Val di Fiemme 2013. W sezonie 2011/2012 zdobyła Kryształową Kulę oraz zajęła 2. miejsce w klasyfikacji generalnej rok później.

Ciekawostki
Sarah Hendrickson jest najmłodszą amerykańską skoczkinią wybraną do U.S. Ski Team. 21-latka kocha narciarstwo alpejskie i wszystko, co się z nim wiąże. Jej hobby to bieganie, jazda na nartach i rowerze, czytanie oraz piłka nożna. Ojciec oraz brat Sarah byli skoczkami, to właśnie oni zaszczepili w młodej Amerykance miłość do tego sportu.

In June, I suffered an injury to my right knee that has now resulted in surgery. Yesterday I had the first of an…

Posted by Sarah Hendrickson on 26 sierpnia 2015


O autorze

Aleksandra Legutko