Aktualności

Sobotni wir narciarskich emocji

Tej soboty zdecydowanie nie będzie można zaliczyć do tych leniwych i nudnych. Przed nami dzień obfitujący w zawody skoków narciarskich i nie tylko. Będziemy mogli śledzić aż 6 konkursów różnej rangi, jednym z najbardziej prestiżowych jest LGP w japońskiej Hakubie, ale emocji nie zabraknie też w zawodach LPK i FIS Cup, gdzie o czołowe lokaty walczą reprezentanci Polski. 

LGP Hakuba

W Hakubie rozegrany zostanie kolejny konkurs indywidualny na olimpijskiej skoczni K-120. W zmaganiach nie zobaczymy Polaków i wielu innych zawodników z najlepszej „10” LGP, którzy postanowili wykorzystać ten czas na treningi lub odpoczynek.

Lista startowa [PDF]
10:30 – seria próbna
11:30 – konkurs indywidualny

LPK Frenstat

Przed nami kolejny dzień zmagań w czeskim Frenstatcie, który do tej pory okazał się dla Polaków szczęśliwy. W piątkowym konkursie na najwyższym stopniu podium stanął Klemens Murańka. W sobotę zawody rozpoczną się o 14:00, a będą poprzedzone serią próbną.

Lista startowa [PDF]
12:30 – seria próbna
14:00 – konkurs indywidualny

LPK Pań Oberwiesenthal

W sobotę będziemy mieli okazje śledzić kolejny konkurs Letniego Grand Prix Pań. Pierwszy z nich wygrała Słowenka Ema Klinec. Na starcie w Oberwiesenthal ponownie nie zobaczymy Polek, które w ten weekend startują w Szczyrku.

Lista startowa [PDF]
10:00 – seria próbna
11:00 – konkurs indywidualny

FIS Cup Szczyrk

W sobotę w Szczyrku odbędą się zawody Fis Cup, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Na starcie zobaczymy 16 skoczkiń z czego aż 8 to reprezentacja Polek. Z kolei w męskim konkursie Polskę reprezentować będzie 20 zawodników, na starcie zobaczymy aż 88 skoczków z 15 krajów.

Lista startowa kobiet [PDF]

Lista startowa mężczyzn [PDF]

10:00 – oficjalny trening
12:00 – seria próbna kobiet, seria próbna mężczyzn
13:30 – pierwsza seria konkursu kobiet, pierwsza seria konkursu mężczyzn, finał konkursu kobiet, finał konkursu mężczyzn

Puchar Bieszczadów w Zagórzu

W Zagórzu będzie można oglądać konkursy skoków narciarskich i kombinacji norweskiej. Letni Puchar Bieszczadów stanowi jednocześnie Mistrzostwa Podkarpackiego Okręgowego Związku Narciarskiego.

10:00 – seria próbna na skoczni HS-22, po której nastąpią dwie serie konkursowe w kat. Junior E, Młodziczki, a także seria skoków do kombinacji norweskiej w kat. Junior E

11:00 – seria próbna na skoczni HS-43, po której nastąpią dwie serie konkursowe w kat. Juniorki, Junior D, OPEN, a także seria skoków do kombinacji norweskiej w kat. Junior D

14:00 – bieg do kombinacji norweskiej

16:00 – ceremonia dekoracji

Kill The Devil Hill

To jedyna taka impreza w Polsce, która organizowana jest już drugi rok. Udział może wziąć każdy kto ukończył 16 rok życia. Jest to swojego rodzaju bieg ekstremalny składający się z czterech etapów składających się z rożnych trudności. Więcej na ten temat możecie przeczytać TUTAJ.

9:00 – otwarcie biura zawodów oraz rejestracja uczestników
10:30 – zamknięcie rejestracji zawodników
11:00 – początek kwalifikacji
16:00 – biegi finałowe


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Martyna Maleszewska