Aktualności

Florian Altenburger dla Skoki24.pl: „Gorsze skoki mogą się zdarzyć każdemu”

Altenburger-Florian-3

Kolejnymi zawodami, w których mogliśmy podziwiać poczynania austriackiego zawodnika – Floriana Altenburgera, były sobotnie zawody FIS Cup w Szczyrku. Po 1. serii zawodnik zajmował 4. pozycję i miał ogromne szanse na podium, jednak ostatecznie zajął odległe 13. miejsce. Między innym o tym, co było powodem takiego spadku, opowiedział nam po zawodach.

Ocena sobotniego konkursu w Szczyrku

Florian Altenburger w pierwszym konkursie FIS Cup w Szczyrku oddał skoki na 101. i 90. metr i tym samym zajął 13. pozycję. Nie jest na siebie jednak zły, bo słabsze skoki też się zdarzają. „Moje skoki nie były super, ale mogły się zdarzyć”.

Przyczyny słabszego skoku

Drugi, słabszy skok, spowodował, że Austriak zajął ostatecznie 13. miejsce. Co było tego przyczyną? „Jak już powiedziałem – zdarza się. W 2. serii odbiłem sie jednak zbyt wcześnie i później nie mogłem już nic zrobić”.

Pogoda sprzyjała zawodnikom?

Według 22-latka, sobotnia pogoda w Szczyrku sprzyjała oddawaniu dobrych, dalekich skoków. Drobnym mankamentem był zmienny wiatr. „Pogoda była bardzo dobra do skakania. Odczuwalny był jednak lekki, zmienny wiatr”.

Plany na niedzielę i resztę letniego sezonu

Członek klubu SC Seekirchen-Salzburg w drugim konkursie w Szczyrku chciałby zająć lepszą pozycję niż w sobotę. Ponadto Austriak na koniec sezonu letniego, chciałby się znaleźć w czołowej trójce któregoś cyklu, w którym bierze udział. „W jutrzejszym konkursie chciałbym być sklasyfikowany wyżej niż dzisiaj. Moim nadrzędnym celem na resztę letniego sezonu, jest najlepsza trójka w cyklu”.

Pozytywna opinia o skoczni w Szczyrku

Skocznia HS-106 w Szczyrku jest jedną z ulubionych obiektów Floriana Altenburgera. Zawodnik nie krył zachwytu wobec tej skoczni. „Wspaniała skocznia. Lubię ją bardzo”.


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Katarzyna Służewska