Aktualności

Zapowiedź niedzieli – LGP oraz FIS Cup

12 konkursów tylko w 3 dni – ten swego rodzaju maraton skoków narciarskich dobiega końca. Niedziela to już ostatni z tych dni, ale równie emocjonujący. W nocy odbędzie się ostatni konkurs tegorocznej Letniej Grand Prix w Hakubie, natomiast przedpołudniem zarówno kobiety jak i mężczyźni będą rywalizować w międzynarodowych zawodach z cyklu FIS Cup w Szczyrku.

LGP Hakuba

Zazwyczaj z udziału w zawodach w Japonii rezygnuje większość światowej czołówki skoczków narciarskich. Podobnie jest w tym roku, ale to nie znaczy, że na liście startowej nie zobaczymy znanych nazwisk. Potwierdzają to choćby wyniki sobotniego konkursu, który wygrał Michael Neumayer, tuż za nim znalazł się Robert Kranjec, a podium uzupełnił Kento Sakuyama. Wszyscy wymienieni zawodnicy mogliby odnieść podobne sukcesy np. w niemieckich zawodach. Jedynym minusem niedzielnego konkursu jest pora rozgrywania – 3 w nocy czasu polskiego, jednak wszystkich wiernych kibiców skoków narciarskich zapraszamy na nasz portal na relację live FIS.

Program niedzielnych zawodów LGP w Hakubie:

02:00 – seria próbna
03:00 – konkurs indywidualny

<<Lista startowa>>

 

FIS Cup w Szczyrku

Niedziela to również drugi dzień zawodów z cyklu FIS Cup, które są rozgrywane na kompleksie skoczni Skalite w Szczyrku. W kategorii kobiet zostało zgłoszonych 16 skoczkiń, z czego aż połowa to Polki. W gronie naszych reprezentantek jest oczywiście cała kadra A kobiet, czyli Magdalena Pałasz, Joanna Szwab oraz Kinga Rajda. W kategorii mężczyzn, w której jest zgłoszonych 88 skoczków, reprezentuje nas również bardzo liczna grupa zawodników – 20 Polaków, w tym m.in. Dawid Jarząbek,  Łukasz Podżorski oraz Andrzej Zapotoczny. W obu kategoriach nasi reprezentanci są wymieniani w gronie faworytów.

Program niedzielnych zawodów FIS Cup w Szczyrku:

09:00 – seria próbna kobiet, seria próbna mężczyzn
10:30 – pierwsza seria konkursu kobiet, pierwsza seria konkursu mężczyzn, finał konkursu kobiet, finał konkursu mężczyzn

<<Lista startowa kobiet>>

<<Lista startowa mężczyzn>>


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Kacper Kolenda