Aktualności

Arantxa Lancho dla Skoki24.pl: „Chciałabym wystartować w zawodach PK”

Lancho 3

Arantxa Lancho, to 15-letnia niemiecka skoczkini narciarska, członkini klubu Sg Nickelhuette aue. Podczas zawodów FIS Cup w Szczyrku, ta młoda zawodniczka plasowała się dwukrotnie na 2. pozycji. W udzielonym nam wywiadzie m.in. oceniła swój występ oraz opowiedziała o najbliższych planach.

 

Ocena FIS Cup w Szczyrku

15-letnia Niemka w zawodach FIS Cup w Szczyrku, stanęła dwukrotnie na 2. miejscu podium. Po zawodach nie kryła zadowolenia z zajętych miejsc. „Jestem bardzo zadowolona z zajętych miejsc”. Podczas tych dwóch konkursów Arantxa Lancho oddała serię wyrównanych skoków, które oceniła bardzo pozytywnie. „Moje wszystkie skoki tutaj w Szczyrku były na prawdę dobre”.

 

Pogoda dała się zawodnikom we znaki

Oba konkursy na skoczni HS-106 w Szczyrku-Skalite przebiegały przy upalnej i ładnej pogodzie. Jak znosiła to młoda skoczkini? „Było trochę ciepło, ale pijąc dużo wody można było dobrze znieść tę pogodę”.

 

Ocena skoczni w Szczyrku

Niemka weszła do grona zawodników, którzy pozytywnie wypowiadają się o normalnej skoczni w Szczyrku. „Uważam, że skocznia ta jest bardzo harmonijna”.

 

Najbliższe plany

Arantxa Lancho ma bardzo ambitne plany na najbliższą przyszłość. Czy jej się to uda? „W najbliższym czasie chciałabym wystartować w zawodach Pucharu Kontynentalnego”


 

  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Katarzyna Służewska