Aktualności

FIS Cup Szczyrk: Rajda i Kukuła ponownie na podium

Zakończyły się zawody z cyklu FIS Cup, które były rozgrywane na skoczni Skalite w Szczyrku. W kategorii kobiet wygrała Daniela Haralambie. Triumfatorka wczorajszego konkursu – Kinga Rajda, dziś prowadziła po pierwszej serii, ale ostatecznie zajęła trzecie miejsce. Podobnie jak wczoraj najniższy stopień podium przypadł Arturowi Kukule.

FIS Cup pań

Drugie zawody z cyklu FIS Cup w Szczyrku wygrała z duża przewagą Daniela Haralambie. Skoki na odległość 91 m i 92,5 m dały Rumunce zwycięstwo z łączną notą 205,5 pkt. Ze stratą 13 punktów drugie miejsce zajęła Niemka – Arantxa Lancho (88,5 m / 87,5 m). Podium uzupełniła prowadząca po pierwszej serii Kinga Rajda (92,5 m / 82,5 m / 188,5 pkt.). Polka oddała nieco gorszy skok w drugiej serii (82,5 m), spowodowane to było m.in. bardzo złymi warunkami. Skoczkini przed oddaniem skoku była dwukrotnie ściągana z belki.

W czołowej „6” zawodów znalazła się jeszcze jedna Polka – Magdalena Pałasz (5. miejsce). W konkursie nie wystartowała jej młodsza siostra – Katarzyna Pałasz.

FIS Cup panów

Zawody wygrał Niemiec – Michael Dreher, który oddał dwa dalekie skoki – 103 m i 100 m, co dało mu 256 punktów łącznej noty. Tuż za nim ze stratą pół punktu znalazł się jego rodak – Danny Queck (104 m / 99 m). Podium uzupełnił Polak – Artur Kukuła. Nasz reprezentant skoczył 104 m i 97,5 m (252,5 pkt.).

W czołowej „6” dzisiejszego konkursu znalazł się również Adam Ruda, który zajął 5. miejsce.

Pełne wyniki pań

Pełne wyniki panów


  • Źródło: FIS
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Kacper Kolenda