Aktualności

Danny Queck dla Skoki24.pl: „Fani są ważni!”

FC2015251-3

26-letni niemiecki skoczek narciarski – Danny Queck może zaliczyć konkursy FIS Cup w Szczyrku do udanych. Zawody zakończył bowiem na 10. i 2. miejscu. Po rywalizacji podsumował dla nas swój występ, ocenił skoki oraz opowiedział o najbliższych planach.

Ocena skoków

Podczas konkursów FIS Cup w Szczyrku, Danny Queck oddał cztery dość równe skoki. Jak sam zawodnik je ocenia? „W Szczyrku skakałem dobrze. Jedynie w 2. serii sobotniego konkursu oddałem trochę słabszy skok”.

Zadowolenie z formy

Niemiec w konkursach na normalnej skoczni w Szczyrku zajął 10. i 2. miejsce. Po zawodach nie krył zadowolenia ze swojej aktualnej dyspozycji. „Jestem na prawdę zadowolony z mojej obecnej formy”.

Doskonała pogoda

Mimo bardzo upalnej aury, zawodnik klubu WSV 08 Lauscha uważa, że warunki pogodowe były doskonałe do skakania. „Pogoda w Szczyrku była doskonała do oddawania skoków. Mogło być jednak troszeczkę chłodniej”.

Pozytywna opinia o polskich skoczniach

Danny Queck jest jednym z wielu zawodników, którzy uwielbiają skakać na obiektach w naszym kraju. Ponadto nie potrafi się nadziwić tak wspaniałym dopingiem, nawet na zawodach niższej rangi. „Lubię polskie skocznie i chętnie na nich skaczę. Mam wielu polskich fanów i bardzo się z tego cieszę. Fani są ważni! Dodatkowo uważam, że doping polskich kibiców jest chyba najlepszy na świecie, a to jest coś świetnego!”.

Najbliższe plany startowe
Najbliższe plany Dannyego Quecka nie są jeszcze sprecyzowane. Niemiec liczy już jednak na dobre występy w sezonie zimowym. „Nie wiem jeszcze, w których zawodach teraz wystąpię. Mam jednak nadzieję, że utrzymam moją dobrą formę, by zimą móc osiągać jak najlepsze wyniki”.


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Katarzyna Służewska